MiestasStatybos Vilniuje

Pėsčiųjų tilto nuo Vingio parko iki „Litexpo“ projektas tęsiamas

 Pėsčiųjų tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės Lazdynų mikrorajoną su Vingio parku, projekto vystymo kai kurios procedūros pristabdytos, tačiau pats projektas toliau tęsiamas – artimiausiu metu visuomenei ketinama pristatyti projekto detalųjį planą, BNS informavo sostinės savivaldybė.

„Projektas vykdomas, tačiau sustabdyti sutarties terminai dėl rengiamo detaliojo plano ir po jo planuojamų organizuoti žemės paskirties keitimo procedūrų. Šiuo metu konkretizuojame detaliojo plano sprendinius ir numatome artimiausiu metu pradėti viešinimo procedūras, pristatyti sprendinius visuomenei“, – BNS teigė Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

„Taip pat atsakingai institucijai yra pateiktas planuojamos ūkinės poveikio aplinkai vertinimas, todėl laukiame birželio viduryje gauti pritarimą dėl atlikto vertinimo ir subjektų išvadų“, – pridūrė ji.

 

Anot R. Matonienės, šiuo metu taip pat atliekama projekto ekspertizė, o ją baigus bus siekiama gauti statybos leidimą.

„2020 metų gruodžio mėnesį pradėta projekto ekspertizė ir 2021 metų sausio mėnesį gautas tarpinis ekspertizės aktas su pastabomis, susijusiomis su detaliojo plano rengimu ir žemės paskirties keitimo. Projekto ekspertizė bus užbaigta po šių procedūrų, kai bus sutvarkyti žemės dokumentai. Po ekspertizės projektas bus keliamas į informacinę sistemą „Infostatyba“ statybą leidžiančiam dokumentui gauti“, – aiškino R. Matonienė.

2019 metų kovą skelbta, jog naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį turėtų būti statomas pagal vilniečių „KILD“ architektų koncepciją. Idėja, dalijanti tiltą išilgai į dvi dalis, siekiant atkartoti Neries vagą, pripažinta geriausia tarp 16 pateiktų pasiūlymų.

 

Idėją parengė KILD architektų komanda – Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys ir „Tec Infrastructure“ konstruktorius Vilius Karieta.

Pasak R. Matonienės, sutartis su „KILD“ ir „Tec Infrastructure“ pasirašyta 2019 metų balandžio 26 dieną, jos vertė – 457,1 tūkst. eurų (su PVM).

Iš viso tilto su prieigomis projektui ketinama skirti apie 15 mln. eurų (su PVM).

 

„Atsižvelgiant į projektavimo trukmę, planuojamą projekto vertę ir į Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto situaciją arba galimybes pasinaudoti 2021-2027 metų ES paramos lėšomis bus planuojamas rangos darbų konkursas, tačiau ne anksčiau nei 2022 metais. Statybos darbų pradžia priklausys nuo tilto finansavimo galimybių, o statybos darbai gali trukti iki 2 metų“, – sakė R. Matonienė.

Iš viso ketinama statyti 153,05 m bendro ilgio tiltą, kurio plotis bus kintamas – galuose sieks apie 27 m, ties upės pakrantėmis – apie 9,5 m ir tilto centre – apie 14 m. Taip pat plėtojamoje teritorijoje planuojama įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus.

Anksčiau skaičiuota, jog tilto projektavimas ir statybos kainuos apie 5 mln. eurų. Jį nuo visų procedūrų pradžios ketinta pastatyti per ketverius metus.

 

Autorė Izabela Kuzmicka

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
37 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
3 mėnesius

Dar viena dovana verslui už miesto pinigus?
Kada ten Akropolį statys?…

Arvydas
Arvydas
3 mėnesius

Už tuos pinigus sutvarkykite duobėtas gatves ir baisius šaligatvius, aplamai miestas atrodo tragiškai. O tiltą tegu statosi Akropolio magnatai. Tilto poreikis atsirado tik su akropolio projektu. Juk tai užslėpta korupcija, vilnieciu pinigais remiamas konkretus projektas, kad tik daugiau pelno jie iš jo gautų.

Valerijus
Valerijus
3 mėnesius
Atsakinėti į  Arvydas

Netiesa, gyvenantys Lazdynuose jau senų seniausiai laukia šito tilto, bet jo naudą pajus ir kiti. Jis sukurs rekreacinę trasą ratu per bent kelis mikrorajonus ir bus naudojamas daugybės miestiečių. Labi labai laukiam.

...
...
3 mėnesius
Atsakinėti į  Valerijus

Rimtai? Visi laukia sutvarkytų dobėtų gatvių, naujų šaligatvių, kokybiškų dviračių takų ir normaliai apšviestų gatvių. Verslas busimam akrui gali ir pats tiltą pastatyt.

hmmm
hmmm
3 mėnesius
Atsakinėti į  ...

tipo per tuos keturis metus, kol tiltą statys nieko nebus daroma kito?:D iš kur tokios kliedesius traukia….

Tautrimas
Tautrimas
3 mėnesius
Atsakinėti į  ...

Pėsčiųjų tiltų, kaip ir pėsčiųjų / dviračių takų, reikia. Ir į Akropolį daug smagiau nueiti, o ne gadinti orą kamščiuose.

Simas
Simas
3 mėnesius

Tas nepaliaujamas rūpestis piliečiais, kad tik tiesiau ir greičiau galėtu nueiti į būsimą akropoli…

Andrius
Andrius
3 mėnesius
Atsakinėti į  Simas

Nueiti reiškia nevažiuoti ir neprisidėti prie kamščių. Geras tikslas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button