Miestas

Perspėjimas vilniečiams: visame mieste padidėjo kietųjų dalelių tarša

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, jog dėl nepalankių meteorologinių sąlygų teršalų išsisklaidymui ir kuro deginimo gaminant šilumos energiją, tiek energetikos įmonėse, tiek individualiuose namuose, Vilniuje padidėjo kietųjų dalelių (KD10) tarša. Vilniaus miesto oro kokybės tyrimų stotyse (Žirmūnų, Senamiesčio ir Savanorių pr.) užfiksuotas KD10 paros ribinės vertės viršijimas.

Aplinkos apsaugos agentūros vertinimu tikėtina, kad dėl nepalankių meteorologinių sąlygų šiandien (2022 m. sausio 13 d.) bus fiksuojamas KD10 paros ribinės vertės viršijimas.

Biuro specialistai primena, kad dėl savo mažo diametro kietosios dalelės KD10 lengvai patenka ir kaupiasi plaučiuose sukeldamos kosulį ir čiaudulį. Ypatingai pablogina sveikatą žmonėms, kurie serga astma, bronchitu. Didžiausia rizika senjorams, vaikams, gyventojams, turintiems širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų sistemos ligų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XooX
XooX
10 dienas (-ų)

Ko gero vienintelė Europos sostinė, kur savivaldybės pašonėj kūrenamais pečiais smirda…

Vitalijus
Vitalijus
10 dienas (-ų)

Taršos mokestis nepraėjo, tai dabar ieškos kitokių būdų kaip gąsdinti ir praplauti smegenis, kad vėl galėtų prastumti tą patį taršos mokestį…..

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button