Vilniaus savivaldybė paskelbė atradusi slaptą tunelį po Konstitucijos prospektu, vedantį Nacionalinės dailės galerijos link. Į 57 metrų ilgio statinį patekti galima tik per kanalizacijos šulinį, nusileidus į keleto metrų gylį. Vis dėlto vilniečiai juokiasi, kad šis tunelis jokia paslaptis. Buvęs Vilniaus vadovas Arūnas Zuokas prisiminė, kad tai buvusi požeminė pėsčiųjų perėja, kurią nuspręsta užkonservuoti prieš daugiau nei 20 metų, rekonstruojant buvusią Ukmergės gatvę, dabartinį Konstitucijos prospektą. 

Kam tunelis galėtų būti naudojamas, kaip gi jis čia atsirado ir kodėl buvo užmūrytas, plačiau papasakos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.  

– Faktas, kad bent jau dabartinei savivaldybės administracijai toks tunelis ir jo egzistavimas nebuvo žinomas. Akivaizdu, kad jis nebuvo įrengtas, jame nėra apdailos, nebuvo naudojamas. Tokia infrastruktūra miestui yra reikalinga. Dabar dėsime visas pastangas išsiaiškinti, ar apskritai tokią infrastruktūrą galima būtų naudoti. 

– Kam ji būtų reikalinga? Pilna komentarų, kad Vilniuje trūksta priedangų, kodėl negalime panaudoti šios vietos priedangai? 

– Priedangos yra universalus dalykas. Konstitucijos prospekte yra dvi požeminės perėjos, kurios pažymėtos kaip priedanga. Jeigu kažkas pažymėta kaip priedanga, nereiškia, kad negali būti naudojamas kitais tikslais. 

– Ar tokia vieta galėtų būti pakankamai saugi vilniečiams? 

– Būtų drąsu ką nors teigti nieko neišsiaiškinus, bet faktas, kad jeigu tokią infrastruktūrą naudosime kaip požeminę perėją, ji turės atitikti visus saugumo standartus. 

– Ko reikia, kad atvertumėte tą vietą? 

– Daug nuoširdaus darbo. Visų pirma, reikia išsiaiškinti, kokia yra statinio būklė, ar jis yra saugus naudojimui, kodėl apskritai jis buvo užvertas, kam jis buvo planuotas ir panašiai. 

– Ar išsiaiškinote, kada jis statytas ir kokiais tikslais? 

– Kaip ir minėjau, turime susirinkti visą informaciją, ieškoti techninių brėžinių, pažiūrėti kokios yra galimos apkrovos, ar jį galima atverti miestiečiams. Jeigu matysime, kad jį naudoti yra saugu, tai faktas, kad tada pradėsime remonto darbus.

Į paskleistą žinią sureagavo ir Seimo narys Tomas Tomilinas.

– Savivaldybėje ne visi apie tunelį žinojo. Kodėl jis buvo užmūrytas? 

– Man atrodo, kad pusė Vilniaus žino apie tą slaptą tunelį. Gal savivaldybėje dirba ant tiek jauni darbuotojai arba atvažiavę iš kitų miestų, kad net nežino elementaraus dalyko apie Vilnių. 

– Jūs pats ar vaikščiojote tunelyje? 

– Žinoma, visą vaikystę. Jis nebuvo populiariausias tunelis, nes ten gyvenamųjų namų ne tiek daug, bet tai yra Vilniaus centras. 

– Ar jis tada buvo įrengtas kaip perėja? 

– Taip, tai buvo paprasta perėja. 

– Ką dabar siūlytumėte daryti su šiuo radiniu? 

– Jeigu būčiau meras, pirmas dalykas, kurį padaryčiau, tai tai tiesiog padaryčiau pėstiesiems ir dviratininkams prieinamą perėją.

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist