Seimo narys Linas Jonauskas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši pradėtų tyrimą dėl Vilniuje, Kalvarijų g. 55 vykdomų statybų, kurioms leidimai, anot jo, išduoti neteisėtai.

Pasak L. Jonausko, šis atvejis nėra tiesiog aplaidumas, o greičiausiai – gerai suplanuota nusikalstama veika. Parlamentaro teigimu, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija per patikrinimą nustatė, kad projektuotojas padarė daugybę pažeidimų, o savivaldybė neteisėtai išdavė leidimą namo Kalvarijų g. 55 statybai. 

“Nėra ne tik šalia esančio sklypo Kalvarijų g. 53A savininkų ir Nacionalinės žemės tarnybos sutikimų statyti daugiabutį, neišlaikant norminių atstumų, bet ir pats projektas, pagal kurį išduotas leidimas, parengtas nesivadovaujant specialiaisiais architektūros reikalavimais, techninis projektas parengtas nesivadovaujant patvirtintais projektiniais pasiūlymais: pasikeitė B korpuso vieta ir laikančiųjų konstrukcijų išdėstymas. Tai nėra tiesiog nemokšiškas aplaidumas. Tai greičiausiai yra gerai suplanuota nusikalstama veika. Šioje istorijoje kenčia šalia esančio daugiabučio namo gyventojai, kurių turtas dėl nelegalių statybų yra sugadintas: pažeisti pamatai, sienos“, – pranešime žiniasklaidai sako L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad STT turėtų išaiškinti asmenis, kurie neteisėtai išdavė leidimą statyti daugiabutį pastatą ir imtis priemonių, kad kaltieji būtų nubausti.

„Su leidimo išdavimu statyti namą Kalvarijų g. 55 siejami konkretūs asmenys, dirbantys Vilniaus miesto savivaldybėje, kurių pavardės dokumentuose aiškiai matosi. Šie asmenys, anot žiniasklaidos, jau yra figūravę Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime institucijose, atsakingose už teritorijų planavimą ir statybų valstybinę priežiūrą. Statybų sritis yra ganėtinai jautri, gali daryti didelį poveikį gyventojams, todėl korupcinės schemos, kuriose veikiantys asmenys nelegaliai išdavinėja leidimus statyti įvairius statinius, turi būti kuo greičiau išardytos. Reikiamos institucijos privalo imtis visų priemonių, kad kaltieji būtų nubausti ir tokie įvykiai nepasikartotų“, – teigia L. Jonauskas.

Kalvarijų g. 55. statybos prasidėjo 2022 m. kovo mėn. Šių metų liepos mėn. gyventojai pastebėjo, kad jų namo, esančio Kalvarijų g. 53A sienos pradėjo skylinėti, žemyn pajudėjo namo pamatai. Apžiūrėdami Kalvarijų g. 53A esantį pastatą, draudimo specialistai nustatė įtrūkimus butų išorinėse ir vidaus sienose. Statybų metu atsivėrę įtrūkimai matomi ir pastato fasadinėje dalyje.

Lapkričio pradžioje Seimo narys L. Jonauskas, reaguodamas į Kalvarijų g. 53A daugiabučio namo gyventojų prašymą padėti, kreipėsi į Aplinkos ministeriją, kuriai yra pavaldi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Anot L. Jonausko, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija šių metų lapkričio 28 dieną pranešė, kad kreipsis į teismą dėl daugiabučio Kalvarijų gatvėje statybų teisėtumo.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.