Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras), primindamas saugaus elgesio taisykles gamtoje, žaliuosius Vilniaus miesto savivaldybės ženklus papildė nauja informacija apie erkių platinamų ligų prevenciją. Vilniaus miesto Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose jau pastatyti 28 žalieji ženklai „Apsisaugok – patikrink save ir kitus“. Jais siekiama atkreipti sostinės gyventojų ir svečių dėmesį į tai, kaip svarbu rūpestingai pasitikrinti, praleidus laiką gamtoje.

Biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė teigia, kad viena paprasčiausių saugumo taisyklių, norint išvengti erkių platinamų ligų, yra kūno apžiūrėjimas: „Svarbu atsakingai apžiūrėti ne tik save, bet ir patikrinti vaikus, padėti pasitikrinti vyresnio amžiaus žmonėms bei apžiūrėti augintinius, kurie neretai parneša erkes į namus.“

Ieškant ropinėjančių ar įsisiurbusių erkių, Biuro specialistai pataria gerai išsišukuoti plaukus, nusiprausti po dušu, persirengti kitais rūbais. Vilkėtus drabužius reikėtų pakabinti negyvenamoje patalpoje ar saulėtoje vietoje. Dažniausias įsisiurbimo vietas ekspertai įvardija: kaklą, paausius, kirkšnis, pažastis, kojų ir rankų sulenkimo sritis. Vaikams erkės dažniausiai įsisiurbia plaukuotoje galvos dalyje, natūraliose kūno raukšlėse.

Sveikatos specialistai primena, kad reikia išlikti budriam ne tik miškuose, bet ir visose miesto žaliosiose zonose: parkuose, soduose, poilsiavietėse. Jie pabrėžia, kad tikimybė užsikrėsti erkių platinamomis ligomis yra visoje miesto teritorijoje, todėl skatina rūpintis savimi ir savo artimaisiais.

„Dvi pagrindinės erkių platinamos ligos – Laimo, kurią sukelia bakterijos, ir erkinis encefalitas, kurio sukėlėjas yra virusas. Nuo Laimo ligos galite apsisaugoti kiekvieną kartą grįžę iš lauko atidžiai pasitikrindami savo kūną, o nuo erkinio encefalito yra sukurta vakcina“, – erkių ligų prevencijos priemones vardija G. Ropaitė-Beigė.

Didžiausia rizika užsikrėsti Laimo liga, kai erkė išbūna įsisiurbusi 1–2 paras, todėl svarbu ją greit aptikti ir pašalinti. Biuro ekspertai primena, kad pasiskiepyti nuo erkinio encefalito galima ištisus metus.

Žaliasis ženklas turi net kelias funkcijas – ne tik primena apie dažniausias erkių įsisiurbimo vietas, bet ir suteikia daugiau aktualios informacijos: telefonu nuskanavus žaliajame ženkle esantį QR kodą žmogus nukreipiamas į specialistų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų atmintinę.

Šiuos žaliuosius ženklus galite pamatyti ir daugiau informacijos sužinoti apsilankius Ribiškių take, Verkių trasoje, Pučkorių ir Sapieginės pažintiniuose takuose, Naujosios Vilnios pilkapyne, Strielčiukų žygtakyje ir Žaliakalnio gatvės tako pradžioje, Kalvarijų kryžiaus kelyje ir prie Žaliųjų ežerų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist