Pamatykite, kaip gali atrodyti Sapiegų parkas: konkursui pateiktas tik vienas projektas

Komentarai 20

  1. antakalnietė says:

    Šio projekto pliusas, kad apima visą parką, o ne jo dalį, kaip anksčiau. Koks ten barokas, kai šalia zuja automobiliai, ir ne parkas o labiau parkingas. Bet geriausiai apie parkus rašo Irena Vaišvilaitė Naujajame židinyje.Straispsnis yra internete. Siūlau perskaityti 🙂

  2. Andrius says:

    Jei neliks pievos poguliam karštą vasarą, tai parkas turistam, o ne Antakalniečiam ateinantiem pagulėt pavėsyje… 🙁

  3. Antakalnietė says:

    Tobulai išsakytas požiūris apie parkus mieste, taip pat ir apie Sapiegų:

  4. Petras says:

    Geresnio rezultato ir nevertėjo laukti, nes dalyvavimas buvo labai apribotas netinkamai parengus konkurso sąlygas. Jose įrašyti formalūs reikalavimai, kurie daugeliui užkirto galimybes įdomaus objekto kūrybai.

  5. Ieva says:

    Visiškai nieko ypatingo…..
    Norėtųsi, kad parkas būtų unikalus, didingas….
    Tas padrikų spurgų motyvas gyvatvorės ir ratilai, žaidimų aikstelės…primityvu….
    Ir kaip galima rinktis iš vieno pasiūlymo?
    Manau reikia laukti kol atsiras unikalus, įdomus, vietos esmę atitinkantis projektas.
    Tokiu bet kokiu padėliojimu tenkintis negalima.

    • Robert says:

      Ankstesne ideja buvo unikali visos Lietuvos mastu – originalus senojo Sapiegu parko atkurimas, kuris butu graziai susigrojes su Sapiegu rumais ir baznycia. deja, antakalnieciai, turejo kitokia nuomone, tad gaus tiesiog zaliaja erdve sunims pavedzioti.

  6. Robert says:

    Parkas, turėjęs potencialo tapti unikalia vieta visoje Lietuvoje, visų vilniečių ir miesto svečių traukos centru, liks tik šunų vedžiojimo parkeliu. bravo, antakalniečiai, rajonas jau dabar stagnuoja, o jūs vis primenate, kad darysite viską kad ir toliau stagnuotų.
    Barokinis Sapiegų parkas būtų puikiai įsipaišęs ir papildęs esamų ir būsimų parkų šeimą, kartu su bernardinų sodu, Vingio parku, japonišku sodu ir kitais. Dabar turėsite kažką panašaus į didesnę žirmūnų žaliosios salelės versiją. BRAVO

    • miestietis says:

      Pasirašau po kiekvienu žodžiu 🙂 Gaila profesionalų, pirminis projektas buvo tikrai labai geras.

  7. miestietis says:

    Vis tiek bus nepatenkintų, kam tie šokinėjimai aplink neadekvačius “bendruomenės narius”? Buvo nuostabus pirminis profesionalus barokinio parko projektas, atitinkantis Sapiegų rūmus, bet ne, netiko… Yra pilna vietų moderniems parkams ir šabakštynams, kurie taip patinka besireiškiantiems, o čia – unikali vieta, ne kaimiečiai turėtų spręsti barokinio komplekso likimą.

    • Antakanietė says:

      O kodėl jūs sakote neadekvačius bendruomenės narius? Antakalnyje buvo labai konkreti problema su Sapiegų parko projektu – plynėmis kertami parko medžiai. Daugiau jokių pretenzijų. Tai yra viena iš tokių vietų, kur net karštą vasaros dieną yra malonu vaikščioti, nes pavėsis geras. Tad būtų malonu tai ir išlaikyti neprikertant plynių ir neprivarant betono. Kad planas yra parengiamas profesionalų ir profesionaliai tai dar nereiškia, kad atitinka bendruomenės POREIKIUS. O kas kitas, jei ne bendruomenė ten turės lesti laiką? Kam daroma, jei ne žmonėms gyventi ir būti?

      • hmmm says:

        o kaip su dabar siūlomu variantu? tinkamas?

      • miestietis says:

        1) dėl kirtimų:
        A- planuota kirsti toli gražu ne visą parką, o pravalyti vietos parteriui. B- Pasidomėkit kokie yra baroko parkai, kaip atrodo, kiek tokių turime Lietuvoje, ko taip aršiai atsisakoma.
        2) dėl poreikių.
        Palyginkime kaimynijos ir miesto/šalies poreikių mastelį. Bendruomenės (tiksliau kaimynijos) šešėlio poreikį gali patenkinti praktiškai šabakštynas (nes toks yra dabartinis parkas). Medžių aplinkui yra, be to dalyje link Petro ir Povilo bažnyčios jie visi liktų, šalia miškas, čia gi Antakalnis. Vietos gyventojų šešėlio ir poilsio poreikius patenkinti nėra problema. O kiek visoje Lietuvoje yra tinkamų ir aktualių vietų barokinio parko atkūrimui, su išlikusia architektūra, struktūra, ašimis? Tai būtų nuostabi viso Vilniaus ir visos Lietuvos kultūrinė/istorinė/rekreacinė erdvė, bet “NE!”, kad tik kelių medžių nenukirstų, kad būtų kur šuniukus vedžioti…

        • Antakalnietė says:

          Paklausykit specialistų laidą, nereikės tuščiai kaltinti gyventojų. Medžiai yra vertybė. Juos iškirsti galima greitai, o užauginti? Algirdo gatvėje yra toks naujai suprojektuotas skveras. Siūlau apsilankyti jame karštą vasaros dieną – iš karto užsinorėsit į kaimą 🙂

  8. Antakalnietis says:

    Kiek medžių pagal šį projektą numatyt iškirsti? Kiek ten numatyta priraitytų gyvatvorių, žaidimų aikštelių saulėkaitoje ir kitokių žiedų, tai ten šiuo metu nėra tiek atvirų vietų. O šiomis vasaromis Sapiegų parkas buvo vos ne vienintelė atgaiva pabėgimui iš betono-granito karščio sala verčiamo miesto. Labai tikiuosi, kad Sapiegų neištiks toks pat likimas

    • ccc says:

      Tai parkas turi buti visas amzinam seselyje, nes kelias karstas savaites per metus jums norisi pabegti nuo karscio? Parkas aktualus visais metu laikais ir turi atitikti ivairiu zmoniu poreikius, ne tik jusu.

    • hmmm says:

      vaikų žaidimų aikštelės yra vienas iš labiausiai traukiančių žmones į tokias vietas faktorių. O saulės atokaita… ta saulė kaitri būna gal 10 dienų per metus, visais kitais atvejais vaikams dėl to tikrai jokių problemų nekyla

  9. wold says:

    šimtamečių sekvojų prisodins. Liuks!

  10. Agnė says:

    Kodėl vaikų žaidimų aikštelės projektuojamos saulėkaitoje? Neįmanoma juk išbūti dieną…

    • hmmm says:

      bandau prisimint nors vieną vaikų aikštelę mieste, kuri kažkur po medžiais… kažkaip nepavyksta ir kažkaip nesu girdėjęs, kad vaikams tai kaip nors kenktų šalyje, kur saulė aplamai gal 30 dienų per metus išlenda ir gal 10 kartų iš tų 30 būna su pavojingu UV:)


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist