Miestas

Pagrindinio tako į Gedimino kalno atidarymo dar teks palaukti

Jau daug metų įeiti į Gedimino kalną turistai ir vilniečiai gali tik istoriniu taku arba keltuvu nuo Vilnios upės pusės. Pagrindinis takas buvo uždarytas dėl pietrytiniame šlaite užfiksuotų deformacijų dar 2017 m. Nors vykdant tvarkybos darbus tako sutvarkymui bus teikiamas prioritetas, jo atidarymo teks palaukti.

Pagrindinio tako darbai bus įtraukti į I ir II tvarkybos darbų etapus. Lankytojai sutvarkytu pagrindiniu taku galės naudotis tik po to, kai bus atlikti kalno šlaito tvarkomieji darbai, o tai gali užtrukti iki 3 metų.

„Pradėjus vykdyti Gedimino kalno I etapo – pietrytinės dalies (pietrytinio šlaito su taku, gynybinės sienos ir Aukštutinės pilies rūmų liekanų pagrindai) darbus, prioritetas bus teikiamas pagrindiniam takui, kadangi ekspertizės akto išvadose jis buvo pripažintas avariniu. Tako konstrukcijos bus numatytos tokios, kurios taps tvirta tarpine atramine siena, stabdančia virš jos esančio šlaito grunto slysmą ir mažinančia šlaito kampą”, – sako Jūratė Kavaliauskaitė , Lietuvos nacionalinio muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.

 

Gegužės 19 d. LNM pasirašė Gedimino kalno galutinio sutvarkymo darbų projektavimo paslaugų sutartį su metų pradžioje paskelbto atviro tarptautinio viešojo pirkimo laimėtoja UAB „Maspro“. Įmonė įsipareigojo kaip įmanoma greičiau pakoreguoti projektą pagal reguliuojančių institucijų išaiškinimą ir gauti trūkstamą statybos leidimą.

„Projektavimo darbai vyks etapais, pradedant nuo blogiausios būklės kalno dalies – Aukštutinės pilies rūmų liekanų ir pietrytinės gynybinės sienos pagrindų bei pietrytinio šlaito. Šios dalies galutinio sutvarkymo projektas bus parengtas atitinkamai per keturis ir šešis mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos, o kitų kalno šlaitų ir statinių projektavimas turi būti užbaigtas per dešimt mėnesių. Projektuotojui gavus statybos leidimą bus pradėtos viešųjų pirkimų procedūros rangos darbams”, – aiškina LNM.

Šiuo atveju tvarkybos darbai geriausiu atveju galėtų prasidėti kitais metais. Taigi sutvarkytas pagrindinis takas į Gedimino pilį gyventojams ir miesto svečiams bus atvertas ne anksčiau nei už 4 metų.

 

Gedimino kalno pietrytinės dalies būklė šiuo metu yra stabili. Nuošliauža sutvarkyta laikinomis priemonėmis.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas

Sugriovėt Lietuvos simbolį!…

Idėja

Gal galima būtų visus šlaitus (po paviršiniu sluoksniu tinkamai sutvirtinus) išbetonuoti, ir tuomet padengti dirbtine žole? Apačioje bei ties viduriu įrengus tinkamas vandens surinkimo sistemas?

Tokiu atveju jokios liūtys/nuošliaužos nebebūtų baisios, ir kalnas žiemą/vasarą visada atrodytų žalias.

O tai dabar keli metai kaip gėda bet kokiam svečiui parodyti…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button