Miestas

Pagaliau: įrengiami nauji laiptai į Bekešo kalną

Pagaliau Vilniuje bus sutvarkytas Kalnų parkas – nutiesti nauji pėsčiųjų takai, atnaujinami laiptai. Laiptai, vedantys į Bekešo kalną, jau seniai reikalavo rekonstrukcijos. Šiuo metu praėjimo į kalną nėra. Neseniai jie buvo išardyti ir jau netrukus jų vietoje atsiras nauji.

„Kalnų parko rytinėje dalyje tvarkymo darbai įgauna pagreitį. Nors juos planuojama baigti kitų metų spalio mėnesį, jau šiandien asfaltuotas naujas takas tarp Trijų Kryžių ir Stalo kalno (išardžius senąją dangą), čia nutiesti pėsčiųjų takai, jungiantys Trijų Kryžių kalną su Bekešo kalno laiptais, į pietus nuo Trijų Kryžių kalno suformuota atokvėpio aikštelė, o už Didžios Griovos „žiočių“, Altanos aukštumoje, tiesiami ne tik pėsčiųjų takai, bet ir jau įrengiamos būsimų laiptų konstrukcijos. Kitais metais kviesime kopti ir gėrėtis Vilniaus vaizdais nuo Altanos kalno. Juk iš šios vietos jie lygiai tokie patys įspūdingi, kaip ir nuo Trijų Kryžių kalno”, – pasakoja Nerilė Urbonaitė, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos edukacinių programų koordinatorė.

Senieji Bekešo kalno laiptai buvo išardyti visai neseniai – maždaug prieš dvi savaites.. Šie laiptai savivaldybės iniciatyva buvo įrengti dar 2011 metais. Paskutiniu metu laiptai reikalavo daug priežiūros, juo nuolat tekdavo remontuoti. Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas darydavo savo lėšomis.

 

Daugelį darbų planuojama baigti dar iki žiemos, kad jos metų galima būtų vykdyti montavimo darbus. 2022 metų vėlyvą pavasarį bus atliekami darbai pagal Vilnios (Vilnelės) dešinįjį krantą, tarp Nyderlandų Karalystės ambasadoriaus rezidencijos ir paminklo Kasparui Bekešui.

2022 metų vėlyvą pavasarį planuojama atlikti darbus pagal Vilnios (Vilnelės) dešinįjį krantą, tarp Nyderlandų Karalystės ambasadoriaus rezidencijos ir paminklo Kasparui Bekešui.

Tvarkymo darbai finansuojami lėšomis iš Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdomo projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II dalis)“ pagal Europos Sąjungos 2014-2020 periodo investicijų priemonę Nr. Nr. 05.4.1-APVA-V-016 „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“ (priemonę administruoja biudžetinė įstaiga „Aplinkos projektų valdymo agentūra“).

 

Bekešo kalnas yra vienas iš 4 piliakalnių, sudarančių Pilies rezervato kompleksą. 2005 metais kalnas įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą. Nuo jo atsiveria vienas nuostabiausių Vilniaus miesto panoramų.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Adele
Adele
6 dienas (-ų)

Ar tureklai bus? Labai keistai atrodo gana status laiptai be tureklu, is karto nubloskia i soviet. laikus. Turistus senieji laiptai sokiruodavo, nes be tureklu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button