Miestas

NVSC atstovė: didžioji dalis asmenų, kuriems šalyje patvirtintas koronavirusas, serga lengvai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad didžioji dalis asmenų, kuriems Lietuvoje patvirtintas koronavirusas, serga lengvai.

„Skaičiai (dėl pasveikusiųjų – ELTA) tikrai pasikeis. Dabar ministerija ruošia algoritmą, kaip įvardyti pasveikusį, nes dabartiniu metu turime 299 laboratoriškai patvirtintus (atvejus – ELTA) ir toliau juos reikia susieti su sergančiu asmeniu, kuriam priklauso šis tyrimas. Didžioji dalis asmenų yra lengvai sergantys. Tokių asmenų apie 40–50 proc. gydosi namie, o visi kiti – ligoninėje”, – LRT radijui penktadienį sakė D. Razmuvienė.

Pasak jos, sunkiai sergančių asmenų, kurie būtų reanimacijoje, šios valandos duomenimis, yra pora.

 

Kalbėdama apie ketvirtadienį Lietuvą pasiekusią reagentų siuntą, D. Razmuvienė sakė, kad jie bus skirstomi atsižvelgiant į teritorijų sergamumo situaciją.

„Kiekviena reagentų porcija bus paskirstoma atsižvelgiant į tos teritorijos epidemiologinę sergamumo situaciją ir kontaktų skaičių. Kadangi šiandien pirmauja Vilnius, Klaipėda, Kaunas, be abejonės, yra Ukmergė, tos vietos bus aprūpintos pirmiausia, bet ir visos į kitos (atsižvelgiant – ELTA) į esamą šios dienos situaciją. Jeigu ji keistųsi rytoj, pervežti regentus nėra labai sudėtinga”, – sakė D. Razmuvienė.

Iki šiol nuo koronaviruso pasveiko pirmoji šia infekcija susirgusi lietuvė. Ji gydyta Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button