Trečiadienį nuslinkus nuošliaužai, Gedimino kalnas laikinai uždaromas lankytojams.
Kaip BNS informavo muziejus, grėsmės kalno stabilumui nėra, bet sprendimas priimtas siekiant specialistams detaliai įvertinti jo būklę.
„Grėsmė kalno stabilumui nėra fiksuojama, tai daroma prevenciškai, kol specialistai baigs vertinti jo būklę po intensyvaus praėjusios nakties lietaus. Atidaryti kalną lankytojams planuojama birželio 28 dieną“, – teigia muziejus.
Nuošliauža Gedimino kalno šiaurės rytiniame šlaite užfiksuota trečiadienio rytą, po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus. Specialistai pradėjo avarijos likvidavimo darbus.
Muziejus skelbia, kad kalno būklė atidžiai stebima, neatmetama ir naujų įtrūkių ir nuošliaužų galimybė.
Ilgalaikis Gedimino kalno stabilumą ketinama užtikrinti įgyvendinus šiuo metu rengiamą ilgalaikio sutvarkymo projektą – jo rengimo darbai atnaujinti gegužę muziejui pasirašius sutartį su nauju projektuotoju.
Autorius Ignas Jačauskas


Gal medzius pasodinam? Oh wait…
Ir vel nera kaltu.
Gedimino kalno 700-asis jubiliejus liūdnas. Mūsų vadovėliuose buvo pavaizduota, kaip statė pilį. Žmonės kojomis minkė molio plūktines sienas, statė iš rastelių požeminius kelius, menes. Jaučiais vežė akmenis, molio, klinčių ir vandens skiedinį. Tvirti akmeniniai pamatai, laiptai, 2 rūsiai, akmeninė tvora. Šiuo metu nereikia lifto. Piliakalnis turi būti nuožulnesnis, papuoštas alyvomis, sakraliniais reliktais. Kunigaikštis Gediminas buvo tiikintis, krikštino savo vaikus.
Tegul dar kur nors nuo šlaitų medžius pašalina. Turės kur pinigus kišti (matomai tas buvo kažkam labai naudinga).