Miestas

Nuo pirmadienio – 2 testavimo punktai Galimybių pasui gauti

Gera žinia norintiems naudotis laisvesnio gyvenimo privalumais – nuo gegužės 24 d., pirmadienio, 6:30 val., sostinėje bus atidarytos dvi vietos testams dėl Galimybių paso atlikti. COVID-19 testavimo punktai norintiems gauti Galimybių pasą veiks naujame Lukiškių aikštėje įrengtame mobiliajame punkte bei jau įprastoje vietoje – V. Gerulaičio g. 1 išaugusiame mobiliųjų punktų miestelyje. Testai bus atliekami nemokamai.

Planuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ koordinuojamuose punktuose per dieną bus atliekama iš viso 800 greitųjų antigeno testų.

24 valandas nuo ėminio paėmimo momento galiosiantis testo rezultatas atvers ne vienas įprasto gyvenimo duris taip pat, kaip ir atliktas COVID-19 PGR tyrimas, liudijimas apie jau persirgtą COVID-19 ligą, kai nuo jos praėjo ne daugiau nei 180 dienų, ar pasiskiepijimas (gavusieji „Pfizer“ ar „Moderna“ vakciną, galimybių pasu galės pradėti naudotis praėjus savaitei po antrosios dozės, „Johnson & Johnson“ – praėjus keturioms savaitėms po vakcinos suleidimo, o pasiskiepijusieji „Vaxzevria“ – po keturių savaičių nuo pirmosios dozės, bet ne vėliau nei po 12 savaičių, arba po antrosios vakcinos dozės.) Vaikams iki 16 metų Galimybių paso nereikia – norintiems naudotis paso teikiamais privalumais pakanka turėti asmens dokumentą.

 

„Greitieji COVID-19 antigeno testai suteikia galimybę operatyviai pasitikrinti, ar konkrečią dieną galime jaustis tikrai saugiai dalyvaudami savo įprastose veiklose, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. – Daugelis tai darė savanoriškai ir iki Galimybių paso įsigaliojimo, dabar turime papildomą motyvaciją. O savivaldybė rūpinasi, kad išsitirti dėl COVID-19 būtų kuo patogiau – todėl ir įrengėme vietas skirtingose miesto dalyse.“

„Kol kas planuojame per dieną kiekviename iš šių punktų atlikti po 400 greitųjų antigeno testų, tačiau esant poreikiui koreguosime ir darbų organizavimą bei srautus. Iš viso kasdien vien naująjį Lukiškių aikštės punktą aptarnaus 16 asmenų komanda“, – sakė „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Testai ir Lukiškių aikštės, ir V. Gerulaičio gatvės patikros punkte kasdien bus atliekami nuo 6.30 iki 21.15 val.

 

Registruotis tyrimui nuo gegužės 23 d. bus galima per platformą www.1808.lt, o nuo gegužės 24-osios – ir telefonu 1808, pasirenkant opciją registruotis tyrimui dėl COVID-19 Galimybių pasui. Į tyrimą žmonės bus kviečiami atvykti pėsčiomis – punkto vieta sostinės centre tam patogi. Atvykstantiems būtina su savimi turėti mobilųjį telefoną su registracijos patvirtinimo žinute bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimą). Prieš vykstant į mobilųjį punktą verta pasitikrinti, koks adresas nurodytas gautoje registracijos žinutėje – Lukiškių aikštės ar V. Gerulaičio g. 1.

Po testo atlikimo atsakymas www.e-sveikata.lt arba www.1808.lt sistemoje pasirodys jau per 60 min. Per el. valdžios vartus prisijungus prie Galimybių paso portalo www.gpasas.lt, ten naudojantis e-sveikatos duomenimis bus automatiškai sugeneruojamas QR kodas. Taigi Galimybių pasą nuo testo atlikimo turėsite po 1-3 val. Savo Galimybių pasą bus galima atsispausdinti arba laikyti telefone, o neturintiems tokių galimybių – ir gauti fizinį dokumentą Registrų centro padalinyje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
22 dienas (-ų)

Kas eis užsikabinti Dovydo žvaigždę 2.0?

Hmm
Hmm
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  fizikos dėsniai

Pats bent supratot, kokį čia kliedesį nukliedėjot?

fizikos dėsniai
fizikos dėsniai
20 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Hmm

o patys suprantat kur dalyvaujate ir kas vyksta? Nors kiek savigarbos turite ar kaip avis aklai betkokius paliepimus begate vykdyti?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button