Miestas

Nuo lapkričio sostinėje griežtinamos galimybės kirsti medžius

Nuo lapkričio sostinėje griežtinama želdinių apsauga – bus apskritai draudžiama kirsti sveikus, vertingus medžius, atsiras daugiau reikalavimų norint kirsti kitus želdinius.

Savivaldybės tarybos trečiadienį patvirtintais želdinių apsaugos taisyklių pakeitimais atsiranda įpareigojimas atsodinti želdinius, jei jų nepavyksta išsaugoti statybų metu, t.y. kirsti galima tik tiek medžių, kiek jų atsodinama. Numatyta, kad atsodinamų medžių stiebų diametrų suma turės atitikti pašalintų medžių diametrų sumą. 

Taip bus vedama statistika, kiek jų pašalinama, kiek saugoma, kiek atsodinama vietoje iškirstų. Atsodinimo vieta turės būti ta pati, jei tik leidžia statomo objekto architektūrinis užstatymas, arba jiems augti bus parenkama gretima teritorija.

 

Be kita ko, statytojai, norintys kirsti želdinius statybų metu, turės pristatyti topografinę nuotrauką su suvestiniu planu, kuriuose matytųsi sklypo ir statinio riba, taip pat pridėti norimų kirsti želdinių nuotraukas.

Informacijos apie kertamus medžius pateikti nereikės, jeigu šalinami siauresni nei 40 centimetrų vaismedžiai, invazinės rūšys, krūmai, vaiskrūmiai. Dėl storesnių vaismedžių kirtimo reikės konsultuotis su savivaldybės specialistais.

Numatoma, kad tvarkant želdynus mieste turi būti išsaugoti visi augantys sveiki, gyvybingi, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingi, perspektyvūs želdiniai – dar nepasiekę gamtinės brandos ar ją pasiekę, tačiau nekeliantys nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai.

 

Rangovai, ruošdamiesi statyboms, turės planuoti ir želdynų tvarkymo darbus: išsiėmę leidimus, darbus galės atlikti tik šaltuoju laikotarpiu, t.y. žiemą.

Persodinus ir pasodinus medžius privaloma prižiūrėti ne mažiau kaip tris metus.

Už savivaldybių tarybų patvirtintus želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių pažeidimus numatomas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų.

 

Savivaldybė rugsėjo pabaigoje paskelbė, jog per artimiausius dvejus metus sieks pasodinti apie 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų, 300 tūkst. vijoklių. Meras Remigijus Šimašius taip pat įsivėlė į ginčą su Aplinkos ministerija dėl invaziniais laikomų medžių – baltažiedžių robinijų, dėl savo panašumo klaidingai vadinamų akacijomis. Meras sako, kad šie medžiai ne tik nebus naikinami, bet bus ir sodinami, Aplinkos ministerija grasina baudomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
25 dienas (-ų)

Medžiai puiku. Sąjūdžio metais gerai žinodamas, kad bus daugybė dirvonuojančių laukų siūliau kuo skubiau sodinti jų vietoje miškus. Dabar būtume itin modernūs ir pvz greitai augančiuose beržynuose būtų sukauptas milžiniško šalies kapitalo pagrindas. Dabartinį vajų galima traktuoti kaip karštakošišką, solidiems žmonėms nederamą elgesį. Vilnius ir taip žaliausias Europoje valstybinis centras, gal būt reiktų gerinti visu pirma želdinių kokybę ir miško parkų tinkamumą poilsiui. Pasivaikščioti gatvėse buvo labai įprasta šeštajame dešimtmetyje, septintajame grūstasi trečiu troleibusu ir motorlaiviais į valakampius, o dabar beveik visi bevelija laisvalaikį praleisti už 50 – 100 km nuo namų ramioje gamtoje. Pvz Suomijoje sabvaitgaliais taip traukiama net… Skaityti daugiau

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį

O Simasius tai hipokritas, Lukiskese iskirto, dabar prieme nutarima, pagal kuri nebutu galejes pajudint. 😀 Ir dar su savo robinijom, tai gal sasnovskiu pasodintu ar amerikietisku veziu prileistu, zioplys

Ddf
Ddf
1 mėnesį

Nuopelnai ne Simasiii o jis tik vykdo Jungtiniu tautu 2030 sustainable development plana.

XooX
XooX
1 mėnesį

Greičiau tas meras su visom savo zeldintojom baigtų kadenciją… Psichozė kažkokia, kitaip nepavadinsi.

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  XooX

normalu, visame pasaulyje tokia psichozė:) bet medis vis gi geriau nei šimtai tūkstančių rūdijančių geldų kiemuose

XooX
XooX
1 mėnesį
Atsakinėti į  hmmm

Nemažai pasaulio apkeliavęs, bet nikeur nemačiau tiek belekur ir belekaip prikaisiotu sodinukų. Blogiausia, kad dauguma jų pasmerkti. Net specialistai tą sako. Tik kad niekas jų neklauso. Kas dėl geldu tai žinoma patogu su paspirtuku vaganiskos kavos palekt su draugais atsigert, kad ir per šaligatvius. Kai vaikai atsiras galėsite geldas balkonuose laikyti, nes paspirtukas nepadės…

Nereikalingas
Nereikalingas
1 mėnesį
Atsakinėti į  XooX

Negamink vaikų, jeigu neturi kaip vėžiot. Elementaru!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button