Vilniuje, Lazdynuose, antradienį atidarytas didžiausias Lietuvoje gyvūnų gydymo ir sveikatinimo kompleksas.

Čia pagalba visą parą bus teikiama ne tik tokiems naminiams gyvūnams kaip katės, bet ir tokiems egzotiniams kaip lemūrai ar net krevetės.

Vis dėlto, daugiausia dėmesio šiame komplekse skiriama šunims – čia įrengtas jiems skirtas viešbutis, dienos centras, treniruočių erdvė, taip pat ir kitiems gyvūnams įrengtas reabilitacijos centras su baseinu, vandens takeliu, kirpykla.

„Viešbutis, dresavimo centras yra skirtas tik šunims, nes negalime maksimaliai sukurti tokios erdvės katėms, jog jos jaustųsi pakankamai saugios. Katės yra labai jautrios, ir jei jos išgirsta lojimą, pajaučia kvapą, ta vieta tampa nesvetinga“, – antradienį žurnalistams sakė šūnų centro „Geri namai“ direktorė Živilė Vilčiauskaitė. 

Pasak jos, čia gali būti apgyvendinta iki 13 šuniukų.

Socialinis projektas

Ž. Vilčiauskaitė teigė, kad šiame komplekse bus vykdomas socialinis projektas, kada vienu metu bus prižiūrimas ir gydomas bent vienas šuo iš šalies prieglaudų.

„Šiuo metu turime senyvą šunį Bimką, kuriam reikalinga kojos operacija, apgyvendinimas, reabilitacija, o svarbiausia – nauji namai. Jam visos paslaugos bus teikiamos nemokamai, tikimės, kad vėliau pavyks rasti ir namus“, – sakė ji.

„Gerų namų“ direktorės teigimu, vis dėlto šiuo metu čia apgyvendinta daugiau beglobių gyvūnų.

„Kai dirbi su automobiliais ar baldais, yra viskas lengviau, kai dirbi su gyvūnais, tai jie pateikia visokių staigmenų. Taip ir šuniukai pas mus atsiranda netikėtai“, – teigė Ž. Vilčiauskaitė.

Komplekso idėjos autorė, viena iš savininkų – Lietuvoje gyvenanti suomė Liisa Leitzinger (Lysa Leitzinger).

Ji per pastaruosius šešerius metus naujus namus Suomijoje surado 1,5 tūkst. Lietuvos prieglaudose globojamų šunų.

„Suomijoje prieglaudos tuščios, o Lietuvoje – perpildytos. (…) Praėjusiais metais jau keliavo 500 šuniukų. Dabar keliasdešimt šuniukų per mėnesį iškeliauja“, – kalbėjo ji.

Gydomos ir krevetės

Komplekse įsikūrusios „Dr. Vet“ Lazdynų gyvūnų ligoninės vadovė Kristina Raulinaitė sako, kad daugiausia klinikoje gydomi šunys ir katės, tačiau taip pat paslaugos teikiamos ir egzotiniams gyvūnams.

„Krevetės buvo tik kelios, bet iš egzotiškiausių gyvūnų įspūdį visiems palieka lemūrai, primatai, esame turėję pitoną, driežų“, – sakė veterinarijos gydytoja.

Pasak jos, netrukus ligoninėje pradės veikti pirmasis Vilniuje gyvūnų kraujo bankas, leisiantis ir sostinėje atlikti gyvybes gelbstintį gyvūnų kraujo perpylimą.

„Iki šiol Vilniuje tokios paslaugos nebuvo, kraujo bankas yra tik Kaune, tad žmonėms reikėjo ieškotis donoro, kreiptis į Kauną (…), arba, na, dirbame tokioje srityje, kur esame altruistai, ir donorais tapdavo pačių mūsų gyvūnai“, – sakė K. Raulinaitė.

Komplekse bus laikomi tik kačių ir šunų kraujo ištekliai.

Autorius Augustas Stankevičius

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.