Dėl visame pasaulyje drastiškai išaugusių gamtinių dujų, kiek daugiau nei dvigubai pakilusių biokuro kainų 2021-2022 m. šildymo sezoną sąskaitos už šilumą vilniečiams ženkliai išaugo ir toliau auga. Siekiant palengvinti finansinę naštą gyventojams, AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe priėmė sprendimą fiksuoti sąskaitų augimą iki 35 %, o likusią mokėjimų dalį atidėti. Ši galimybė startuoja nuo gruodžio, todėl sąskaitas už lapkričio mėnesio šildymo paslaugas gavę klientai jau gali kreiptis į VŠT. Sostinės gyventojai taip pat kviečiami pasitikrinti, ar jiems priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija.

Šilumos kaina ženkliai išaugo

Pernai vilniečiai už šilumą mokėjo vieną mažiausių kainų Lietuvoje, tačiau rekordiškai išaugusios kuro kainos šiais metais išaugino ir sąskaitas. Pavyzdžiui, 2020 m. lapkritį šiluma kainavo 3,65 ct už kilovatvalandę su PVM, o šiemet pabrango iki 7,15 ct/kWh. Gruodį šilumos kaina dar labiau augo ir siekia 8,74 ct/kWh su PVM, lyginant su pernai metų tuo pačiu metu padidėjo net 121 %.

Didžiausią dalį šilumos kainos sudaro kuro, kuris naudojamas šilumai gaminti, kaina. Klientams sąskaitos dydį lemia ne tik šilumos kaina, bet ir lauko temperatūra, konkretaus pastato būklė – renovuotų namų sąskaitos už šildymą yra ženkliai mažesnės negu nerenovuotų.

Vertinant šių metų lapkričio mėnesio šilumos kainą ir žemesnę lauko temperatūrą negu pernai, už praėjusį mėnesį suteiktas paslaugas klientus gruodžio viduryje pasieks gerokai didesnės sąskaitos.

Įsigalioja galimybė atidėti dalį mokėjimų

Siekiant sušvelninti išaugusias sąskaitas, siūloma dalies mokėjimų atidėjimo galimybė. Tai reiškia, kad šia galimybe pasinaudoti nusprendę gyventojai mokės 35 % didesnę sąskaitą už šildymą ir karštą vandenį lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Likusi suma bus kaupiama iki šildymo sezono pabaigos ir apmokama lygiomis dalimis pagal pasirinktą mokėjimo terminą – nuo 1 iki 18 mėnesių.

Pavyzdžiui, jei 2020 m. sąskaita už lapkričio mėnesį suteiktas paslaugas sudarė 60,00 Eur, mokestis už šių metų lapkričio mėnesio paslaugas galės būti 81,00 Eur (60,00 Eur + 35 %). Sumą, viršijančią 81,00 Eur, bus galima atidėti ir apmokėti šildymo sezonui pasibaigus. Taip pat nuo atidėtos sumos bus skaičiuojamos ir palūkanos, kurios sieks ne daugiau negu 5 Eur per metus.

Pasinaudoti gali visi norintys gyventojai

Prieš pasinaudojant mokėjimo atidėjimo priemone, VŠT kviečia gyventojus pirmiausia atsakingai įsivertinti savo finansinę situaciją ir www.spis.lt pasitikrinti, ar jiems nepriklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija.

Tais atvejais, kai kompensacija nepriklauso arba iki galo neišsprendžia galimų sąskaitų apmokėjimo sunkumų, bendrovė kviečia kreiptis dėl mokėjimų atidėjimo.

Mokėjimo atidėjimas nebus taikomas automatiškai, todėl šia galimybe pasinaudoti nusprendę gyventojai patys turės apsilankyti VŠT Klientų aptarnavimo centre (Spaudos g. 6-1) arba Vilniaus miesto Klientų aptarnavimo centre (Konstitucijos pr. 3) Vilniuje. Čia bus pasirašomas Susitarimas, įteisinantis dalies mokėjimų atidėjimą.

Susitarimą pasirašę klientai šildymo sezono metu mokės 35 % didesnę sąskaitą, palyginus su atitinkamu praėjusio šildymo sezono laikotarpiu, o likusi sumos dalis atidedama, nuo jos bus skaičiuojamos ir palūkanos. Atidėtas mokėtinas sumas gyventojai kas mėnesį galės sekti savo sąskaitose.

Pasibaigus šildymo sezonui atidėtų mokėjimų suma bus padalinta lygiomis dalimis pagal paties gyventojo pasirinktą mokėjimo terminą, t. y. nuo 1 iki 18 mėnesių. Pavyzdžiui, jeigu atidėtų mokėjimų suma yra 300 Eur, o pasirinktas apmokėjimo terminas – 6 mėnesiai, vadinasi, kas mėnesį reikės mokėti po 50 Eur.

Dėl mokėjimų atidėjimo į VŠT galima kreiptis bet kada iki šio šildymo sezono pabaigos. Ši galimybė nėra taikoma verslo klientams. Gyventojams, nesikreipusiems dėl mokėjimų atidėjimo ir neapmokantiems sąskaitų, bus taikoma įprasta skolų išieškojimo tvarka.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist