Miestas

Nukeltas P. Cvirkos paminklas (nuotraukos)

Vilniuje penktadienį nukeltas sovietmečio veikėjo ir rašytojo Petro Cvirkos paminklas, stovėjęs miesto centre, skvere, per 60 metų. 

Nuo nepriklausomybės atkūrimo diskusijų keliantį paminklą sostinėje penktadienio popietę, stebint apie šimtui susirinkusių gyventojų, savivaldybės atstovų, nuo postamento nuėmė savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojai.  

Galimybė nukelti paminklą atsirado šią vasarą ekspertams išbraukus jį iš kultūros vertybių registro, šiam veiksmui pritarė ir sostinės taryba.

 

Nukeltas paminklas bus saugomas savivaldybės įmonės „Grindos“ aikštelėje, vėliau jis kartu su Žaliojo tilto skulptūromis, nukeltomis daugiau nei prieš penkerius metus, bus perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Paminklas P. Cvirkai skvere greta dabartinių Pylimo ir Pamėnkalnio gatvių sankryžos pastatytas 1959 metais, jo autoriai – skulptorius Juozas Mikėnas, architektas Vladislovas Mikučianis.

Skveras, kuriame buvo paminklas, rugsėjo pabaigoje pripažintas saugoma vertybe, savivaldybė žada neskubėti jo tvarkyti, bei pabrėžia, kad erdvė liks miestiečiams.

 

Nesutarimai kilo dėl P. Cvirkos vaidmens sovietmečiu – paminklo nuėmimo šalininkai akcentuoja jo kolaboravimą su sovietų valdžia, besipriešinantieji nukėlimui tikina, kad beatodairiškai naikinti sovietinį paveldą niekuo nesiskirtų nuo sovietinės cenzūros, o P. Cvirkos literatūrinis talentas turi būti įvertintas ir atskirtas nuo politinės veiklos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Julia
Julia
15 dienas (-ų)

Dabar galima dar vieną vamzdį pastatyti ir sakyti, kad tai gražu.

Bob
Bob
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Julia

Girdėjau kad dabar suoleliai madoje

Igor
Igor
15 dienas (-ų)

Nuostabi diena. Belieka panaikinti Neries mokyklos pavadinimą į Ramanausko Vanago ar prezidento prezidento Smetonos pavadinimą. Kaimuose pilna dar gatvių,skulptūrų iš sovietmečio tad prireiks mažiausiai dešimtmečio gerai apsivalyti

wow
wow
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Igor

neproblema, apsivalysim

Artūras
Artūras
15 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Igor

Smetonos paminklo nereikia, nevertas.

zigmus
zigmus
12 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Artūras

Vertas, labai vertas.

vmsb
vmsb
15 dienas (-ų)

Valio, dar vienas didžiulis Šimašiaus komandos pasiekimas!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button