MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Neveikiantis fontanas prie Seimo – galvos skausmas ir savivaldybei, ir Seimui

Prie Seimo veikęs Algimanto Nasvyčio suprojektuotas fontanas, išardytas prieš penkerius metus, atrodo, nebeatgims. Kasmet jo baseine sodinamos gėlės, tačiau, Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės teigimu, jos dažnai pamirštamos, neprižiūrimos. Vilniaus savivaldybė sako, kad atstatyti fontaną miesto biudžetui per brangu, tačiau, jei šią erdvę savo žinion norėtų perimti Seimas, sostinės valdžia neprieštarautų.

Lygiai prieš penkerius metus, prieš Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos  tarybai, prie Seimo išardytas istorinis fontanas virto gėlynu. Ir kitų sprendimų neieškoma – esą grąžinti senąjį fontaną neįmanoma.

„Fontanas buvo padarytas pačioje sovietmečio pabaigoje – neturint nei normalių technologijų fontanui, nei normalių siurblių – iš tų medžiagų, kurios tuo metu buvo. Pats fontano baseinas įrengtas virš tunelio, o konstrukcija pastoviai veikiama vibracijų ir ji, kaip ir visos kitos vibracijų veikiamos konstrukcijos, juda. Fontano vonia-baseinas pažeistas, sutrūkęs, ten vandens nebegalėjo būti. Visa fontano vandens sistema sugedusi, surūdijusi, o konstrukcijos – prie griūties ribos“, – pasakoja Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Pasak Seimo vicepirmininkės, kasmet miesto valdžiai tarsi reikia priminti, kad prie parlamento, miestą ir šalį reprezentuojančioje vietoje, esantį gėlyną reikia ne tik apsodinti, bet ir prižiūrėti visą vasarą.

Seimo kanceliarija informavo, kad į Vilniaus savivaldybę, dėl būtinybės tvarkyti fontaną ir erdvę aplink jį, kreiptasi dar 2007 metais.

Pakartotinas kreipimasis ir raginimas perduoti fontano teritoriją parlamentui, pasak kanceliarijos, savivaldybei išsiųstas pernai rugpjūtį. Tąkart gautas atsakymas, kad savivaldybė pradėjo procedūras.

Šiuo metu Vilniuje veikia keturi fontanai. Naujausias pradėjo veikti atnaujintoje Lukiškių aikštėje.

LRT TV naujienų tarnybaLRT.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Grinda“ paviršinių nuotekų priežiūrai diegia inovacijas

Evaldas Činga

Išlaikyti žiemos egzaminą Vilniuje prireikė 11,5 tūkst. tonų druskos ir smėlio

Evaldas Činga

R. Šimašius: po atliekų vežimo reformos kainos nukrito 30 proc.

ELTA

Savivaldybė planuoja tvirtinti sostinės biudžetą

BNS

Visą vasarį – daugiabučių kiemų valymo akcija

Evaldas Činga

Atodrėkio metu formuojasi varvekliai – būkite atsargūs

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika