Miestas

Neryje – neįprastas reginys: teka žalias vanduo

Pirmadienį ties Nerimi vaikščioję vilniečiai galėjo pastebėti nekasdienį vaizdą – į Nerį tekantį žalios spalvos vandenį. Dėl tokio vaizdo nerimauti ar baimintis nevertėtų – į upę išleidžiamas termofikacinis vanduo, kuris nėra pavojingas žmonėms ir nedaro jokios žalos vandens ekosistemai.

 Vilniaus miesto savivaldybei ketina sutvarkyti Kernavės gatvės susisiekimo infrastruktūrą ir aplinką. Po šia tvarkoma teritorija slepiasi vamzdynai, kuriais į vilniečių namus atkeliauja šiluma ir karštas vanduo. Dėl šios priežasties nuo pirmadienio vyksta šiluminės trasos rekonstrukcijos darbai.

 „Bus pakeisti vamzdynai, todėl dabar iš jų išleidžiamas termofikacinis vanduo“, – sako AB Vilniaus šilumos tinklų Tinklo valdymo skyriaus vadovas Vilius Šerėnas.

 

 Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba leidžia naudoti vandenį žalia spalva nudažančią medžiagą – fluoresceiną. Tiesa, patys dažų milteliai yra oranžinės spalvos, bet įvykus reakcijai su vandeniu pažaliuoja. Patekę į tekantį vandenį gana greitai išsisklaido.

 Šiuos dažus naudoja ne tik energetikai, bet ir pramogų organizatoriai. Kiekvienais metais vilniečiams minint šv. Patriko dieną ties Užupio tiltu Vilnelės vanduo taip pat pažaliuoja šių dažų dėka. Tradicija miesto vandens telkinius dažyti žaliai egzistuoja ne vienoje pasaulio šaly.

 Nekenksmingą medžiagą VŠT naudoja tikrinant vamzdynų, pastatų vidaus šildymo sistemų ir karšto vandens ruošimo įrenginių nesandarumus.

 

 „Vos pabaigę šildymo sezoną pradedame spalio mėnesiui ruošti apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų. Atliekame hidraulinius bandymus, rekonstruojame nusidėvėjusias šilumos trasas. Žaliai nudažytas vanduo leidžia pamatyti, ar nėra vamzdynų defektų, įtrūkimų. Tokiu būdu juos aptinkame ir operatyviai pašaliname. Atlikę visus minėtus darbus šildymo sezoną pasitinkame ramūs ir žinodami, kad klientus šiluma pasieks patikimai ir efektyviai“, – pasakoja V. Šerėnas.

 Didžiausia centralizuoto šildymo bendrovė primena, kad dėl visų šių darbų gali būti gyventojams laikinai sustabdytas karšto vandens tiekimas. Tikslų laiką, kada nebus karšto vandens, galima sužinoti Chc.lt specialioje paieškos formoje įvedant konkretaus namo adresą.

 Šiais metais VŠT nuosekliai tęsia Vilniaus vamzdynų rekonstrukcijos darbus, į kuriuos investuos 17,9 mln. eurų, iš jų 46 proc. sudaro ES parama. Iki šildymo sezono pradžios bus rekonstruota 5,3 km senų požeminių vamzdynų, įrengtų prieš 45-60 metų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button