Miestas

Į Nerį vėl plūstelėjo fekalijų

Pirmadienį Vilniaus šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Valakampiuose trūkus vamzdžiui į aplinką ištekėjo keliolika ar keliasdešimt kubinių metrų nuotekų.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovai aiškina, kad avarija buvo nedidelė ir jos padarinių nereikėtų lyginti su žala, kai praėjusią savaitę po liūties nustojo veikti siurblinė sostinės centre, Upės gatvėje. Visgi Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) žada atlikti neplaninį bendrovės „Vilniaus vandenys“ patikrinimą.

„Tikimasi, kad šis patikrinimas padės įmonei išsiaiškinti problemas, dėl kurių jau antrą kartą šią vasarą į Nerį išbėgo fekalijų“, – sakoma Aplinkos ministerijos pranešime.

 

Pasak ministerijos, pirmadienio vakare vamzdis trūko tarp Vaidilutės gatvės ir palei upę einančio dviračių tako. Po pranešimo įvykio vietą nuvykę aplinkosaugininkai pamatė, kad miškelyje šlaitu į Nerį bėgo nuotekos, jautėsi stiprus jų kvapas. Iškviesti „Vilniaus vandenų“ darbuotojai nustatė, kad trūko slėginis fekalinės nuotekų trasos vamzdis.

Vilniaus RAAD specialistai paėmė nuotekų mėginius ir išmatavo debitą – čia per sekundę tekėjo apie 2 litrus fekalijų. Apie 20 val. 20 min. buvo išjungtas siurblys, tačiau nuotekos vis dar tekėjo apie dvi valandas.

„Vilniaus vandenų“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis BNS sakė, kad avarija Valakampiuose – smulki.

 

„Tikėtina, kad ištekėjo keliolika kubinių metrų nuotekų, ne tūkstančiai kubinių metrų. Sunku vertinti, bet gali būti, kad jos net nepasiekė Neries upės, jų kiekis yra tikrai mažas“, – pabrėžė jis.

Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūros laikinoji vadovė Jurgita Malskaitienė BNS sakė, kad gamtai padaryta žala bus skaičiuojama gavus paimtų mėginių tyrimų rezultatus. Visgi ji konstatavo, kad žala gamtai neprilygsta tai, kuri buvo padaryta, kai sugedo siurblinė. Tuomet į Nerį per valandą patekdavo 1,5 tūkst. kubinių metrų nuotekų, jos tekėjo ne vieną valandą.

„Tiesiog trūko vamzdis ir tiek, bet tai nėra toks atvejis, kaip ketvirtadienį. Tikrai ne apie tūkstančius ir ne apie šimtus kubų kalbame“, – aiškino J.Malskaitienė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button