Miestas

Nepavykus susitarti, Vilniaus viešojo transporto profsąjunga tarsis dėl streiko

Nepavykus susitarti dėl atlyginimų kėlimo ir darbo sąlygų gerinimo, Vilniaus viešojo transporto darbuotojai antradienį tarsis dėl streiko.

„Darbo ginčų komisija baigė savo darbą. Sprendimas dėl iškeltų profesinės sąjungos reikalavimų nėra rastas, profesinės sąjungos ginčų komisijos nariai antradienį kviečia profesinės sąjungos tarybą ir teiks klausimą dėl streiko paskelbimo“, – BNS penktadienį sakė Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius.

Pasak jo, nepavyko susitarti dėl atlyginimo kėlimo visiems bendrovės darbuotojams 10 procentų ir dėl darbo apmokėjimo sistemos taikymo kolektyvinėje sutartyje.

 

A. Markevičius anksčiau yra sakęs, jog darbdaviai siekia pabloginti 2018 metais sudarytą kolektyvinę sutartį su viešojo transporto darbuotojais.

Profsąjungos atstovas taip pat sako matantis savivaldybės siekius keleivių vežimą mieste atiduoti į privačias rankas. 

Vilniaus viešojo transporto profesinė sąjunga prie sostinės savivaldybės surengė neterminuotą piketą reikalaudami užtikrinti vairuotojams galimybę papietauti, dešimtadaliu kelti atlyginimus.

 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius anksčiau yra sakęs, kad viešojo transporto darbuotojų atlyginimai yra didinami, jie mokami laiku, nepaisant dėl pandemijos kritusių įmonės pajamų, be to, atnaujintas transporto priemonių parkas, o darbo sąlygos yra geros. 

Mero teigimu, piketas organizuojamas ne dėl darbo sąlygų, o yra „politinė akcija“, kadangi profesinių sąjungų atstovai priklauso „oponuojančioms politinėms partijoms“ ir nesutinka keisti skatinimo sistemos įmonėje, skiriant dėmesio naujiems ar gerai dirbantiems darbuotojams.

Iš viso „Vilniaus viešajame transporte“ dirba apie 1,9 tūkst. darbuotojų, apie 1,4 tūkst. jų priklauso profesinėms sąjungoms.

 

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žmogus
Žmogus
23 dienas (-ų)

Po antros pamainos į darbą 14 valanda arba dvu laisvadieniai o alga 700 eurų į rankas o jeigu nepatinka prašom už minimalią algą dirbti

Ryčka Cicins
Ryčka Cicins
24 dienas (-ų)

Šimašoidas – gyvas pavyzdys žmogaus asmenybės žlugimo. Iš kažko pusėtino patapo visišku nevykeliu.

Paskutinį kartą redaguota 24 dienas (-ų) (Ryčka Cicins)
Gintaras
Gintaras
24 dienas (-ų)

Gegužės mėnesį buvo tokių vairuotojų,kurie atlyginimo gavo vos 500€ su trupučiu.Argi jaunas žmogus gali už tiek dirbti ,kai grįžta po antros paainos naktį po 1 val.,o į pirmą pamainą eliasi 3 val. nakties ?!

Albertino
Albertino
22 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Gintaras

Privalai “dirbti uz dika” kad Vilnius m. meras butu suotas su savo biculeis kokes po byski bankrotoja visos jams priklaustancios imones

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button