MiestasNaujininkai

Naujininkuose – nauja skulptūra

LDS galerija „Arka“ kartu su skulptoriumi Rimantu Milkintu, 2019-2020 m. vykdė Vilniaus miesto savivaldybės finansuotą programos „Kuriu Vilnių“ projektą, kurio metu R. Milkintas sukūrė skulptūrinę instaliaciją „@per tris dienas”.

Rugpjūčio 14 d., penktadienį, 17 val., prie LDS Skulptūros ir vitražo centro, įsikūrusios Dariaus ir Girėno g. 25, įvyks oficialus skulptūros atidengimas ir projekto pristatymas.

Skulptūrinė instaliacija „@per tris dienas” atidengiama festivalio „Skulptūra ir vitražas“, kurį organizuoja Skulptūros ir vitražo centras bei „Meno stalčius“ metu.

 

S. Dariaus ir S. Girėno tragiška istorija yra neatsiejama Lietuvos istorinės atminties ir tapatybės dalis. Drąsi jaunų lakūnų avantiūra daugeliui įsirėžusi kaip herojiškas įvykis. Tačiau ne visi žino šią įkvepiančią istoriją kitu rakursu ir tai, kad transatlantinio skrydžio ištakose slypi kūrybiškas sumanymas skrydžiui reikalingos lėšoms surinkti. Buvo išleisti proginiai pašto ženklai ir vokai, kuriuos įsigydami JAV gyvenantys lietuviai finansiškai prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. Laiškus į Lietuvą šiuose vokuose Darius ir Girėnas gabeno istorinio skrydžio metu. Lėktuvui sudužus, rasti brezentiniai maišai su laiškais per tam metui rekordiškai trumpą laiką – per tris dienas – pasiekė adresatus Lietuvoje.

Ši istorija įkvėpė projekto autorius sukurti jai atminimo ženklą.

Projektas, kurio įgyvendinimą rėmė Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga ir Skulptūros ir vitražo centras, prisideda prie to, jog urbanistinė, pramoninė ir vizualiai skurdi oro uosto teritorija pamažu įgautų šiuolaikišką įvaizdį ir ilgainiui taptų vystoma ir nuolat plečiama kultūrine vieša erdve. Skulptūros ir vitražo centro prieigose įkurdintas 7 m aukščio meninis akcentas ženklina centro aplinką ir inicijuoja viziją šią vietą pildyti daugiau meninių objektų, taip vystantis nuo miesto centro nutolusiam kultūros ir laisvos kūrybos traukos centrui.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
veronica
veronica
6 mėnesius

Čia rimtai tos skulptūros foto?
Rimtai????

Vilniete
Vilniete
6 mėnesius

Nu nu , skulpturu labiausiai ir truksta sugriuvusiuose naujanuose, kitu bedu ner. :((

vardenisddc
vardenisddc
6 mėnesius

O kiek kainavo tas grozis is Savivaldybes?

Back to top button