Miestas

Naujininkai turi ambiciją tapti miesto vartais, patogia vieta gyventi

Sostinės meras Remigijus Šimašius vakar susitikęs su Naujininkų seniūnijos bendruomene sutarė dėl vieno – Naujininkai nebegali likti „rajonu už geležinkelio“, Naujininkai turi stipriai pasikeisti ir tapti miesto vartais, transporto ir logistikos mazgu, vieta kur patogu gyventi ir dirbti.

Pokyčiai per metus akivaizdūs – Naujininkuose per praėjusius metus atnaujinta daugiau kaip 4 km gatvių ir 20 kiemų, viadukas, tvarkomos viešos erdvės. Išasfaltuota 730 m Dzūkų gatvės, 630 m Pelesos gatvės, 1,3 km Dariaus ir Girėno gatvės, 750 m Motorų gatvės, 300 m Kelmijos gatvės, 430 m Kelmijos sodų 85 gatvės. Sutvarkyta 20 įvažiavimų į kiemus, Pelesos g. 5, 13 kiemuose suremontuota asfaltbetonio danga, suremontuoti seni laiptai ties Pelesos g. 5, 7, 13 namais.

Pernai buvo naujai įrengti ir suremontuoti pėsčiųjų takai Panevėžio g., Dariaus ir Girėno g. prie seniūnijos, Salininkų ir Pupinės g.

 

Dar daugiau dėmesio artimiausiai gyvenamajai aplinkai – kiemams ir namų kvartalams bus skirta ir šiais metais remontuosime Liepkalnio, Telšių, Kapsų, Pelesos, Brolių, Šaltkalvių ir Vikingų gatves bei Eišiškių plentą, bus išasfaltuota Prūsų gatvė, kur iki šiol buvo žvyrkelis.

Rodūnios viaduko rekonstrukcija

Pernai pradėta Dariaus ir Girėno gatvėje esančio Rodūnios viaduko rekonstrukcija. Paskutinį kartą viadukas, kuriuo per parą vidutiniškai pravažiuoja apie 16 tūkst. transporto priemonių, rekonstruotas buvo daugiau nei prieš dešimtmetį. Rekonstruoti reikėjo visas aštuonias susidėvėjusias gelžbetoninio viaduko sijas bei sijų atraminius guolius, sustiprinti atramas kolonas. Viaduko rekonstrukcijos darbus ketinama užbaigti kitų metų pavasarį.

Naujininkai yra vienas rajonų, kuris turėtų labiausiai keistis. Pirmiausiai čia norisi sutvarkyti viešas erdves, gyvenamąją aplinką, miesto vartus, pro kuriuos užsienio svečiai vyksta iš oro uosto į miesto centrą – kilstelėti Naujininkus į visai kitą lygmenį. Šį rajoną reikia auginti iš naujo, išvystyti Geležinkelio stoties teritoriją, kad Naujininkai nebebūtų „rajonas už geležinkelio. Vienas strateginių uždavinių – Naujininkai – miesto vartai, transporto ir logistikos mazgas, vieta kur patogu gyventi ir dirbti,“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kviesdamas visus aktyviai dalyvauti diskusijose svarstant naująjį Vilniaus miesto bendrąjį planą.

 

Daugiau sutvarkytų erdvių pramogoms ir sportui

Šiais metais Naujininkuose buvo suremontuota ir atnaujinta Naujininkų viešoji biblioteka (Dzūkų g.), atnaujinta Pelesos g. tinklinio aikštelės danga ir įrengta galimybė žaisti krepšinį. O šiuo metu jau rengiami projektai naujoms 4 vaikų žaidimų aikštelėms įrengti Darbininkų g. 18; Dzūkų g. 17; Naujininkų g. 7, Pelesos g. 13.

Atsiras naujų dviračių takų

Šiemet bus baigti projektuoti beveik 4 km ilgio dviračių takai palei Algirdo, Geležinkelio bei Dariaus ir Girėno gatves, kurie taps jungtimis tarp Naujininkų ir Naujamiesčio, bus patogiau numinti iki stoties ar miesto centro. Planuojama, kad visų šių takų statyba prasidės jau kitų metų pradžioje.

Žalesni Naujininkai

Pernai Naujininkuose pasodinta daugiau kaip 200 medžių. Medžiai bus sodinami ir 2018 metais, todėl meras R. Šimašius pakvietė susirinkusius aktyviai siūlyti, kur dar Naujininkuose reiktų pasodinti medžių: Sukurtoje internetinėje aplikacijoje medžio sodinimo vietą galima pasiūlyti labai paprastai – jam tereikia atsidaryti žemėlapį http://arcg.is/0GqGTT ir žaliojoje zonoje oranžiniu tašku pažymėti konkrečią vietą. Pateikdamas pasiūlymą, galės pridėti ir vietos nuotrauką bei parašyti savo komentarą – kokį medį siūloma sodinti ir kodėl būtent toje vietoje.

 

Pradėtas tvarkyti skveras

Per praėjusius metus pradėtas įrengti skveras prie Juventos gimnazijos Telšių g. Šalia vaikų lopšelio-darželio ir gimnazijos esantis skveras ilgus metus buvo apleistas, apaugęs krūmokšniais ir užverstas šiukšlėmis. Beveik 1000 kv. m ploto teritorija pernai buvo išvalyta, išgenėti menkaverčiai krūmokšniai, išvežtos atliekos. Sendinto betono trinkelėmis išgrįsti pėsčiųjų takai ir įrengti nuožulnūs nuvažiavimai, atsėta veja. Planuojama, kad skvere galės būti įrengta vaikų žaidimų aikštelė, suoliukai, pasodinta jaunų medžių.

Kaimynijos – galimybė atsinaujinti kiemus

Rajone yra apie 70 kaimynijų (64 ha plote), kuriose gyvena apie 19 tūkst. gyventojų. Savivaldybė skiria net 100 mln. eurų norintiems susitvarkyti savo kiemus ir kvartalus Vilniuje taip, kaip patiems gyventojams norisi – įsirengti sporto ir žaidimų aikštelę, tvorą, pavėsinę, naują apšvietimą, pėsčiųjų takus, vaizdo stebėjimo kameras, suoliukus ir šiukšliadėžes, naujas parkavimo vietas ar apželdinti kiemą. Už 1 kv. m atnaujintos teritorijos savivaldybė skirs po 10 eurų! Vilniaus meras pakvietė Naujininkų gyventojus burtis į kaimynijas ir drauge su savivaldybe atsinaujinti ištisus kvartalus

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button