Miestas

Naujamiestis taip pat turės sakuras: pasodinti medeliai už taiką ir laisvę

Gegužės 8 d., Naujamiestyje, Kalinausko g. esančiame skverelyje buvo pasodintos sakuros. Šių japoniškų vyšnių sodinimas – tai šiuo metu vykstančios tarptautinės iniciatyvos, skirtos medžių už taiką sodinimui visame pasaulyje, dalis.

Iniciatyvą Vilniuje organizavusios Suomijos-Lietuvos prekybos rūmų vykdančiosios direktorės Rubinos Haapamaki teigimu, tokie simboliniai renginiai šiandien yra išties svarbūs.

„Tvarios iniciatyvos bei inovacijos, ateinančios iš verslo ar kitų organizacijų, visuomet sulaukia mūsų palaikymo. Inovacijos ir tvarumas turbūt yra esminės XXI a. kryptys, kuriomis žvelgia ir žengia visas pasaulis, tuo tarpu Rusijos karas Ukrainoje tapo labai brangia paskata pasauliui suvokti taikos reikšmę ir ją saugoti“, – sako R. Haapamaki.  

 

Sakuras sodino Suomijos-Lietuvos prekybos rūmų narės advokatų kontoros „Magnusson“ bei „Sorainen“ ir teisinių paslaugų bendrovė „Fondia Lietuva“, renginyje dalyvavo Suomijos ambasadorė Arja Inkeri Makkonen bei Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu.

„Žodžiai „laisvė“ ir „taika“ tapo itin aktualūs karo Ukrainoje fone. Šiandien į juos nebežiūrime kaip į banalius, jie tapo kone apčiuopiami, materializavosi kiekvieno mūsų mintyse ir veiksmuose. Susitelkdami ir būdami vieningi mes ne tik išreiškiame savo poziciją už taiką, parodome agresoriams, kad mums ne vis vien, bet ir atkreipiame dėmesį į šiandien labai svarbius tvarumo bei aplinkosaugos klausimus, kurie svarbūs rūpinantis visos planetos ateitimi“, – sako prie iniciatyvos prisijungusios advokatų kontoros „Magnusson“ vadovaujanti partnerė Ligita Ramanauskaitė.

„Ši tarptautinė iniciatyva atkreipia dėmesį į tokias fundamentalias vertybes kaip demokratija ir laisvė, kurias Ukraina ir jos žmonės šiandien gina. Tikime, kad dabar yra kaip niekada svarbu įvairiomis formomis kalbėti apie šias vertybes bei išlaikyti visuomenės dėmesio centre būtinybę remti tuos, kurie siekia jas apsaugoti“, – komentuoja teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė Leda Iržikevičienė.

 

Pasak „Fondia Lietuva“ direktorės Jurgitos Vaičiulionienės, laisvė visada žengia kartu su atsakomybe, todėl tiek įmonėms, tiek pavieniams žmonėms būtina būti atsakingais ir vadovautis vertybėmis.

„Medžių sodinimo veiksmas būtent šiuo metu simboliškai atskleidžia mūsų vieningumą, taikos siekį ir ilgalaikį bei tvarų požiūrį į pamatines žmogaus vertybes bei teises. Tai galimybė realiu pavyzdžiu parodyti, kas svarbu mums bei aplinkiniams“, – kalba ji.

Medžių sodinimo už taiką akcija pirmą kartą buvo surengta 2004 m., mokytojo iš Suomijos Mika Vanhaneno iniciatyva. Tuomet ji buvo orientuota į mokyklų bendruomenes, nuo to laiko daugiau kaip 150 šalių mokyklos yra sodinusios medžius už taiką.

 

Šiandien prie kasmet organizacijų „Treebuddy Earth Education“, „Environment Online“ ir „Act Now India“ rengiamos iniciatyvos aktyviai jungiasi įvairios bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, savivaldybės, verslo įstaigos, pavieniai gyventojai. Iš viso per iniciatyvos gyvavimą buvo pasodinta virš 30 mln. medžių.

Tarptautinė medžių taikai sodinimo iniciatyva šiemet vyksta daugiau nei 50 pasaulio šalių, ji prasidėjo balandžio 22 d., Žemės dieną, ir bus baigiama Pasaulinę aplinkos dieną, birželio 5-ąją.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
VILNIAUS MISKAS

IS MIESTO DARO MIŠKA BLOGAJA PRASME…JUK NEREIK BELE KUR BELE KAIP SODINT BELE KOKIUS MEDZIUS…ISIVAIZDUOKIT JEI PALANGOS PARKA BELE KAIP UZSIDINTUMEM BELE KUO….

Arunas standartasis

Ei ar vilniuje dar kas nors vyksta apart medziu krumu sodinimo.mes mieliau naujienas skaitytumem kad vat gamykla stato ir panasiai. Statys nauja gatve viaduka tilta.ir tt.o dabar medi pasodino ir skelbia naujienose.jums cia gal visiems skiepai smegenis pazeide

Kristijonas

Statomos ir gamyklos, ir biurai, ir namai. Čia labiau tau pačiam galva paveikta kad taip medžiai kliūna.

Arunas standartasis

Nematau kad statyu gamyklas.tik prekybos centrai ir medziai su krumais ir siaurinamos gatves

Tokia liga

Depresija yra tokia liga, kai žmogui rodai į saulę, o jam visvien viskas juoda. Jei ir tu nematai statomų gamyklų, augančios gerovės ir kitų gerų dalykų, gal pasitikrink, kol nevėlu? Nebent nematai gamyklos ant kiemo ir sakai, kad nėra – tada reiktų paidairyti plačiau.

Kristijonas

Statomos gamykloms miesto pakraščiuose, normalu kad nematai, nes ir statomos ten kur kuo mažiau matosi miestiečiams. O ir ne statybos svarbiausia, o kuriamos darbo vietos ir laisvų darbo vietų Vilniuje dabar per akis.

VILNIAUS MISKAS

VILNIUJE MEDŽIAI SODINAMI NETURINT NET ŽALIO SUOPRAČIO….KAIP PAMIDORAI DARŽE 🤣👍

Nuomonė

Kai paskelbia, kad statys naują gamyklą, tai greit atsiranda aktyvistų, kurie sako, kad negerai, kad arti gyvenamųjų namų, kad terš aplinką ir pan.
Ir, beje, kelius ne stato, o tiesia 😊
Prašau neįsižeisti, esmė komentaro suprantama. Mes kiekvienas turime savo nuomonę. Gerai kai stato, tiesia, sodina augmeniją!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button