Praeitą savaitgalį Vilniuje, Pašilaičių mikrorajone, šalia esančio „Skate parko“, buvo atidarytos net keturios Lietuvoje vis dar naujos, bet smarkiai populiarėjančios sporto šakos – piklbolo – aikštelės.

Vilniaus piklbolo klubas kartu su Vilniaus piklbolo bendruomene, gavę seniūnijos ir savivaldybes pritarimą, apleistame aikštyne įrengė spalvingas piklbolo aikšteles į kurias nemokamai kviečia tiek Pašilaičių  mikrorajono, tiek viso Vilniaus gyventojus ir miesto svečius. Jei tik leidžia oras, kiekvieną vakarą vykstančiuose žaidimuose gali apsilankyti kiekvienas – žaidimo įranga bus pasirūpinta, o naujokams žaidimo niuansus ir pagrindus mielai parodys piklbolo bendruomenės nariai.

Piklbolas (Pickleball ang.) – raketinis sporto žaidimas, jungiantis teniso, badmintono ir stalo teniso elementus. Jis greito tempo, greit išmokstami pagrindai, todėl labai smagus dėl savo ilgų mušinėjimų vykstančių žaidimo metu. Dėl savo paprastumo jį gali žaisti įvairiausio amžiaus žmonės, jis ypatingai populiarus tarp senjorų, kuriems tai vienas paprasčiausių būdų išlaikyti judrumą.

Piklbolo gimtinė yra JAV, kur jis nepaprastai populiarus jau ilgą laiką, yra labiausiai auganti sporto šaka jau 4 metus iš eilės. Statistika teigia, kad per paskutinius 2023 metus Amerikoje piklbolą žaidė beveik 37 mln. žmonių, kas sudaro 14 proc. visų gyventojų.

Per paskutinius metus piklbolą vis labiau atrado ir Europos šalys. Jis smarkiai populiarėja ir pas kaimynus – tiek Latvija, tiek Estija jau gali džiaugtis ne viena miestų gatvėse įrengta aikštele.

Lietuvoje augimas irgi labai spartus, ypatingai mažesniuose miestuose – žaidimų aikštelės jau įrengtos Alytuje, Varėnoje, Plungėje, Druskininkuose. Kituose miestuose žaidėjai irgi nesnaudžia ir pritaiko kitų sporto šakų aikšteles savo žaidimams.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

28 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist