Naują išankstinę pacientų registracijos informacinę sistemą kitą savaitę išbandys trys Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigos: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Centro poliklinika ir Karoliniškių poliklinika.

Jų specialistai mokomojoje aplinkoje išbandys naujos sistemos funkcijas ir galės teikti pastabas dėl sistemos tobulinimo, pranešė Registrų centras.

Įstaigos išbandys naują pacientų registravimo sistemą, kuri pakeis dabar veikiantį portalą sergu.lt ir bus sujungta su e.sveikatos sistema.

„Dabartinėje sistemoje sąrašas nėra visas, o naujoje bus visos įstaigos. Jau dabar e. sveikatos sistema naudojasi apie 900 įstaigų – ir privačios, ir odontologijos kabinetai. Ne vien ligoninės, klinikos ar poliklinikos“, – BNS sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus.

„Tikslas yra padaryti vieną langą, kur per vieną prisijungimą būtų galima matyti visą žemėlapį ir grafiką specialistų, kur, kada ir kas gali pacientą priimti“, – pridūrė jis.

Anot jo, tai turėtų padėti paskirstyti pacientų srautą, mažinti eiles.

Registrų centro teigimu, šiuo metu skirtingos sveikatos priežiūros įstaigos naudoja atskiras pacientų registracijos informacines sistemas, jos neleidžia matyti kitų sveikatos priežiūros įstaigų specialistų užimtumo, todėl sujungus e. sveikatą ir pacientų registravimo sistemą bus efektyviau planuojamas gydytojų darbo laiką, o pacientai laiku gaus sveikatos priežiūros paslaugas.

Anot Registrų centro, nei testavimo, nei kiti sistemų sujungimo darbai neturės įtakos pacientams, jie toliau galės registruotis portale sergu.lt.

Sveikatos priežiūros įstaigos į pacientų registravimo sistemos gamybinę aplinką bus prijungiamos palaipsniui, pradedant nuo šių metų balandžio. Informacija apie prijungtas įstaigas bus skelbiama portale esveikata.lt.

Visas sveikatos priežiūros įstaigas prie naujosios sistemos numatoma prijungti iki šių metų pabaigos. Kol jos bus prijungtos, veiks ir senasis portalas sergu.lt

Šiuo metu prie portalo sergu.lt yra prisijungusios daugiau kaip 140 įstaigų. Per metus sistemoje atliekama apie 10 mln. pacientų registracijų pas gydytojus, 2 mln. visų registracijų atlieka patys pacientai.

Naujoje sistemoje bus apie 900 sveikatos priežiūros įstaigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist