Miestas

Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui (visoms 4 meninėms instaliacijoms) skirta – 42 360 eurų.

Antakalnio bendruomenės iniciatyva Sapiegų parke sukurtoje meno stotelėje sostinės simbolis „perrengiamas” naujai – tekstilininkė Džina Jasiūnienė geležinį vilką papuošė avies kailiu. Naujausia meninio projekto „Vilkas keičia kailį“ instaliacija kviečia atsigręžti į šiuolaikinio žmogaus vertybes, drąsą ir laisvę būti savimi bei neslėpti tikrojo veido.

Eksperimentuoti nebijančių menininkų projektas „Vilkas keičia kailį” – vis besikeičianti Vytauto Poškos skulptūra – geležinis vilkas. Pirmieji jo  laikini kailiniai praėjusį rudenį buvo skulptoriaus Donato Jankausko-Duonio kurta  laikina skulptūrinė kompozicija „Vilkas plius beždžionė“. Kas keturis mėnesius besikeičiantis  kūrinys kviečia miestiečius ne tik domėtis šiuolaikinio meno vizualinėmis išraiškomis miesto erdvėse,  bet ir diskutuoti apie miesto simbolio keitimąsi nuolat skubančio individo gyvenimo fone.

Naujausia instaliacija „Vilkas avies kailyje“ įprasmina garsų posakį: „Saugokitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai“. „Sujungdama vilko ir avies simbolius, kalbu apie vidines vertybes, gyvenimo dviprasmiškumą, apsimestinumą, dirbtinumą“, – sako instaliacijos autorė Džina Jasiūnienė.

 

„Projektas jau dabar  paskatino žmones mąstyti ir kalbėti platesnėmis temomis – kas yra menas, o kas ne, kaip ir kas gali jį vertinti, kiek kainuoja meninė idėja ir darbas, ar miestui reikalingas tik toks menas, kurio išliekamoji vertė suprantama kaip materija, daiktas, kurį gali pačiupinėti? „Vilkas keičia kailį“ byloja apie vilką, kaip simbolį, apie kismą, amžiną tėkmę ir apie „kailį“ – kaip mūsų vidinio „aš“ išraišką. Kartu projektas pakibęs tarp ironijos ir saviironijos, „vilko“ savyje atradimo ir retorinio klausimo –  „Ar sėkmė lydi tik tada, kai nuolat keiti kailį?“, – svarsto projekto sumanytoja, Antakalnio gyventoja Lilija Miašienė.

Iki metų pabaigos vilkas kailį keis dar du kartus.  Tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė ir šiuolaikinio meno kūrėja Aušra Kleizaitė kūrybiškai vilko simboliui suteiks gilesnių, filosofiškai ironiškų prasmių, kurias diktuoja šiandieninio gyvenimo aktualijos.

„Vilkas keičia kailį“ – vienas iš dvylikos naujų „Kuriu Vilnių“ projektų, kuriems  įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui (visoms 4 meninėms instaliacijoms) skirta – 42 360 eurų. Pernai konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
47 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Brendžio dezute
Brendžio dezute
3 mėnesius

Sikaasienes projektukai?

Vilnietė
Vilnietė
3 mėnesius

Gėda straipsnio autoriui, kuris lagina vilniečius. Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui visoms 4 meninėms instaliacijoms skirta – 142 360 eurų. 

Vilnietė
Vilnietė
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietė

Kas daugiau? 4×42360=169440 eur

Vaclovas
Vaclovas
3 mėnesius

Pamokomas turinys, palaikau, tačiau su reikšlais baisybė yra ta, kad daugiausia iš esmės suprasti juos galima tik po nelaimės. Todėl, kad netiesūs, dėl to netaiklūs. Mano braižas yra moti tiesiai, be nuslėpimų. Tuomet, arba padedu, arba visiškai suniekšėjęs yra priverstas pripažinti savo esybę bei sąmoningą pasirinkimą būti nacistu.

Vaclovas
Vaclovas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vaclovas

Pasitaisau: nacistai sąmoningai pasirinkti negali, jų mintijimą perima tamsioji pusė – kraugerio kilmė (siekianti mirties bei kančios ir užvaldytajam), tuščio pasipūtimo, nepilnavertiškumo ir juodo pavydo dvasia. Vis dėl to, lai neklaidina toks nesąmoningumas (ligos tokios nėra, tad ir nepakaltinamumo), už pasekmes neišvengiamai tektų atsakyti teisiškai pagal nusikaltimo dydį. Viešai – ir už pažiūras (bet į tai žiūrima “pro pirštus”). Dievo teismas irgi numanomas, bet tai visgi ne žmonių reikalas.

Vytas
Vytas
3 mėnesius

Kaip taškomi pinigai…
Greičiau jau rinkimai…

Artūras
Artūras
3 mėnesius

Neatsakingas pinigų švaistymas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button