Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui (visoms 4 meninėms instaliacijoms) skirta – 42 360 eurų.

Antakalnio bendruomenės iniciatyva Sapiegų parke sukurtoje meno stotelėje sostinės simbolis „perrengiamas” naujai – tekstilininkė Džina Jasiūnienė geležinį vilką papuošė avies kailiu. Naujausia meninio projekto „Vilkas keičia kailį“ instaliacija kviečia atsigręžti į šiuolaikinio žmogaus vertybes, drąsą ir laisvę būti savimi bei neslėpti tikrojo veido.
Eksperimentuoti nebijančių menininkų projektas „Vilkas keičia kailį” – vis besikeičianti Vytauto Poškos skulptūra – geležinis vilkas. Pirmieji jo laikini kailiniai praėjusį rudenį buvo skulptoriaus Donato Jankausko-Duonio kurta laikina skulptūrinė kompozicija „Vilkas plius beždžionė“. Kas keturis mėnesius besikeičiantis kūrinys kviečia miestiečius ne tik domėtis šiuolaikinio meno vizualinėmis išraiškomis miesto erdvėse, bet ir diskutuoti apie miesto simbolio keitimąsi nuolat skubančio individo gyvenimo fone.
Naujausia instaliacija „Vilkas avies kailyje“ įprasmina garsų posakį: „Saugokitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai“. „Sujungdama vilko ir avies simbolius, kalbu apie vidines vertybes, gyvenimo dviprasmiškumą, apsimestinumą, dirbtinumą“, – sako instaliacijos autorė Džina Jasiūnienė.
„Projektas jau dabar paskatino žmones mąstyti ir kalbėti platesnėmis temomis – kas yra menas, o kas ne, kaip ir kas gali jį vertinti, kiek kainuoja meninė idėja ir darbas, ar miestui reikalingas tik toks menas, kurio išliekamoji vertė suprantama kaip materija, daiktas, kurį gali pačiupinėti? „Vilkas keičia kailį“ byloja apie vilką, kaip simbolį, apie kismą, amžiną tėkmę ir apie „kailį“ – kaip mūsų vidinio „aš“ išraišką. Kartu projektas pakibęs tarp ironijos ir saviironijos, „vilko“ savyje atradimo ir retorinio klausimo – „Ar sėkmė lydi tik tada, kai nuolat keiti kailį?“, – svarsto projekto sumanytoja, Antakalnio gyventoja Lilija Miašienė.
Iki metų pabaigos vilkas kailį keis dar du kartus. Tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė ir šiuolaikinio meno kūrėja Aušra Kleizaitė kūrybiškai vilko simboliui suteiks gilesnių, filosofiškai ironiškų prasmių, kurias diktuoja šiandieninio gyvenimo aktualijos.
„Vilkas keičia kailį“ – vienas iš dvylikos naujų „Kuriu Vilnių“ projektų, kuriems įgyvendinti buvo paskirstyta 500 tūkst. eurų. Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui (visoms 4 meninėms instaliacijoms) skirta – 42 360 eurų. Pernai konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų.
Sikaasienes projektukai?
Gėda straipsnio autoriui, kuris lagina vilniečius. Projekto „Vilkas keičia kailį“ įgyvendinimui visoms 4 meninėms instaliacijoms skirta – 142 360 eurų.
Kas daugiau? 4×42360=169440 eur
Pamokomas turinys, palaikau, tačiau su reikšlais baisybė yra ta, kad daugiausia iš esmės suprasti juos galima tik po nelaimės. Todėl, kad netiesūs, dėl to netaiklūs. Mano braižas yra moti tiesiai, be nuslėpimų. Tuomet, arba padedu, arba visiškai suniekšėjęs yra priverstas pripažinti savo esybę bei sąmoningą pasirinkimą būti nacistu.
Pasitaisau: nacistai sąmoningai pasirinkti negali, jų mintijimą perima tamsioji pusė – kraugerio kilmė (siekianti mirties bei kančios ir užvaldytajam), tuščio pasipūtimo, nepilnavertiškumo ir juodo pavydo dvasia. Vis dėl to, lai neklaidina toks nesąmoningumas (ligos tokios nėra, tad ir nepakaltinamumo), už pasekmes neišvengiamai tektų atsakyti teisiškai pagal nusikaltimo dydį. Viešai – ir už pažiūras (bet į tai žiūrima “pro pirštus”). Dievo teismas irgi numanomas, bet tai visgi ne žmonių reikalas.
Kaip taškomi pinigai…
Greičiau jau rinkimai…
Neatsakingas pinigų švaistymas