Naktį iš vasario 28 d. į kovo 1 d. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 talkino pergabenant donorinį organą. Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorius organizavo chirurgų brigadą ir skrydį į Latviją. Rygos donorinė ligoninė paruošė donorą, donorines kepenis pasiūlė transplantuoti Lietuvoje gydomiems recipientams.

Chirurgų brigada iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kariškių sraigtasparniu išskrido 17 val. 55 min. Po eksplantacijos (paėmę donorines kepenis) chirurgai grįžo į Vilnių ir 2 val. 55 min. nusileido transporto žiede Santariškėse. Atgabenus donorines kepenis, vienoje iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų operacinių buvo pradėta transplantacija.

Latvijos gydytojai donorinius organus Lietuvos recipientams dovanoja nebe pirmą kartą. Nuo 2010 metų  iš kaimyninės šalies yra gautos 2 širdys, 2 kepenys ir 2 inkstai. Širdys buvo transplantuotos kūdikiams.

Šiemet mūsų šalies gydytojai transplantologai jau atliko 19 organų ir audinių (ragenų) transplantacijų. Šiemet Karinių oro pajėgų sraigtasparnis gabenant organus talkino pirmą kartą. Nusileidimo vietoje eismą reguliavo ir saugumą užtikrino policijos ekipažai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist