Miestas

Nadruvos parkui Pilaitėje trukdžių nėra

Pastaruoju metu formuojama klaidinga viešoji nuomonė dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimų Vilniaus Pilaitės mikrorajone.   

NŽT nemato trukdžių Nadruvos parko įkūrimui Pilaitėje ir ragina Vilniaus miesto savivaldybės administraciją  imtis realių, konkrečių, o ne deklaratyvių veiksmų siekiant įkurti šį parką.

Prieš šešerius metus NŽT Vilniaus miesto skyrius tarp Salotės ir Bitėnų gatvių Pilaitės mikrorajone suformavo 1,7741 ha ploto kitos paskirties žemės sklypą (plane pažymėta geltonai), kurio naudojimo būdas – atskirųjų želdynų teritorijos. Šioje teritorijoje gali būti kuriamas pilaitiškių puoselėjamas Nadruvos parkas, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė iki šiol neįregistravo šio sklypo Nekilnojamojo turto registre.

 

Atsiradus poreikiui plėsti parką iki 3,77 ha, taip, kaip pageidauja Pilaitės mikrorajono gyventojai, Vilniaus miesto savivaldybė turėtų miesto bendrajame plane numatyti toje vietoje vien tik želdynų, parko paskirties teritoriją, ir tuomet net ir privačioje žemėje parkas galės būti išsaugotas. Ši teritorija tarp Salotės ir Bitėnų gatvių Vilniaus savivaldybės teikimu bei Vilniaus apskrities viršininko sprendimu dar 2006 metais buvo grąžinta piliečiams atkuriant nuosavybės teises. Nuosavybės teisės pretendentams buvo atkurtos pagal Salotės kaimo žemės reformos žemėtvarkos projektą, kurį patvirtino ne NŽT, bet Vilniaus apskrities viršininkas 2006 m. spalio 11 d. įsakymu.

„Nadruvos parko steigimui Pilaitėje nėra jokių trukdžių, o visos parko steigimo procedūros yra Vilniaus m. savivaldybės rankose, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas. – Nacionalinė žemės tarnyba niekada neprieštaravo tokio parko steigimui ir niekada nevykdė nuosavybės teisių atkūrimo šioje teritorijoje“.

Priešistorė

Salotės rėžinio kaimo teritorija, kurios 3,77 ha plote Vilniaus miesto Pilaitės bendruomenė puoselėja Nadruvos parką, Vilniaus miesto teritorijai buvo priskirta Lietuvos Respublikos 1996 m. balandžio 24 d. įstatymu.

 

Nuosavybės teisių atkūrimas Vilniaus miesto teritorijoje, priskirtoje po 1995 birželio 1 d., buvo vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 4 straipsnio 4 dalimi, žemė grąžinama natūra nedelsiant. Toje Lietuvos valstybės teritorijos dalyje, kur buvo likusi rėžių sistema, žemė buvo grąžinama bei kompensuojama natūra pagal sudarytus žemės reformos žemėtvarkos projektus.

Pilaitės bendruomenės puoselėjamo Nadruvos parko teritorijos maždaug 2,00 ha žemės plote nuosavybės teisės pretendentams buvo atkurtos pagal Salotės kaimo žemės reformos žemėtvarkos projektą, kurį savo įsakymu 2006 m. spalio 11 d. patvirtino Vilniaus apskrities viršininkas. Projekte buvo suprojektuoti du žemės sklypai nuosavybės teisėms atkurti dviem asmenims, grąžinant jiems žemę natūra.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
1 metus

Ką jūs čia mutinat vandenį, NŽT? Parkas jau yra, pačių žmonių lėšomis pasodintas ir nuolat prižiūrimas. Siūlot šalia naują pasodinti, sutvarkyti, o “savininkams” leisti suniokoti dabartinį parką taip, kaip jie nori – viską iškirsti ir pristatyti betoninių monstrų. Reikėjo šiame užsakomajame rašinėlyje parašyti, kad tikrų savininkų, kuriems grąžinot žemę jau suprojektuotoje ir patvirtintoje parko zonoje, kaip ir nėra, iš jų žemę nupirko verslininkai, nors ir žinojo, kad ten daug metų buvo ir yra numatyta žalioji zona. Argi nekeista, kad perkama žemė žaliojoj zonoj, kur statyti negalima? Negalima, bet nuolat bandoma statybas prastumti. Tai ir įrodo šis užsakomasis rašinėlis.

Vilnietis
Vilnietis
1 metus

Nzt virazai 🙂 Apskrities virsininko funkcijas pereme kas? Bando det i krumus

Nereikalingas
Nereikalingas
1 metus

Akivaizdu, kad atsikūrę nuosavybes teises savininkai priešinsis tokiam sprendimui. Kokia komercinė vertė sklypo, kuriame parkas?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button