MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Nacionalinis muziejus skelbs konkursą Gedimino kalno tvarkymo darbams

Lietuvos nacionalinis muziejus ketina skelbti konkursą Gedimino kalno tvarkymo darbams.

Muziejus paskelbė išankstinį informacinį pranešimą apie būsimą pirkimą, o praėjusią savaitę tarptautinio pirkimo sąlygų projektas buvo pateiktas Kultūros ministerijai derinimui.

Kaip BNS informavo muziejus, konkursą laimėję tiekėjai turės atlikti tyrimus ir parengti viso kalno sutvarkymo darbų projektą, pagal kurį vyks tvarkybos darbai.

Anot muziejaus, tvarkant kalną prioritetas bus teikiamas sudėtingos būklės pietrytiniam šlaitui, kartu su Aukštutinės pilies rūmų liekanų bei gynybinės sienos pagrindais.

Gedimino kalno šlaitų (išskyrus šiaurės vakarų) tvarkymo konkursas bus skelbiamas antrą kartą, pernai jam neįvykus, nes buvo pateiktas tik vienas pasiūlymas.

Po 2016 metais įvykusių kelių Gedimino kalno nuošliaužų 2017 metų pabaigoje valstybės mastu buvo paskelbta ekstremali situacija.

Per tą laiką buvo atlikti Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbai, įrengta vandens drenavimo sistema, tačiau pietrytinio šlaito būklė lieka kritinė, yra naujų nuošliaužų grėsmė.

Po 2016 metų nuošliaužų deformuotas Gedimino kalno šlaito plotas sudarė 3 tūkst. kvadratinių metrų. Tyrimai parodė, kad pagrindinė kalno problema – vanduo ir gruntas, o nuoslankos formuojasi technogeninio grunto sluoksnyje, kuris atsirado 1985–1990 metais ant Gedimino kalno šlaitų, siekiant atkurti pilies gynybinės sienos perimetrą užpylus 6 tūkst. kubinių metrų grunto.

Vietomis jo storis siekia net tris metrus. Toks supiltinis gruntas yra priskiriamas prie labai silpnų gruntų, turi daug organinės medžiagos, plytų nuolaužų ir kitų statybinių atliekų. Jis yra labai imlus drėgmei, lengvai įmirksta ir tuomet ima slinkti.

Autorė: Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Panašūs pranešimai

Vilniuje kuriamas naktinis „avilys“ miesto centre

Donatas Andrijauskas

Naujojoje Vilnioje gatvės pavadintos sukilėlių vardais

Donatas Andrijauskas

Pristatytas Reformatų sodo atnaujinimo projektas

Made in Vilnius

Atliekų išvežimo Vilniuje sutartį planuojama pasirašyti balandžio pabaigoje

Donatas Andrijauskas

Vilniuje pradedamos derybos dėl valdančiosios koalicijos

BNS

Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją

Donatas Andrijauskas

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aldona Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Aldona
Skaitytojas
Aldona

Made in Vilnius nepažįsta kas yra sostinė ir viską gadina. Jie neįžvelgia valstybinės miesto sienos ir vartų, kurių nevalia savavaliiškai peržengti ir ardyti, naudojant kranus ir ekskavatorius. Labai suvarginti Žygimantų rūmai pilių papėdėje. Mes meldžiamės už Lietuvos kunigaikščius, kad jų vėlės neverktų danguje, o girtuoklių gaujos neteriotų Vilniaus.

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika