Moksleivių rūmuose Vilniuje, kur šiuo metu veikia Lietuvos Vaikų ir Jaunimo Centras (LVJC), ketinama įkurti pradinės mokyklos filialą, kai kurie vilniečiai baiminamasi, jog čia nebeliks dalies buvusių neformalaus švietimo užsiėmimų.

Didžiausią Lietuvoje neformaliojo švietimo įstaigą Vyriausybė Vilniaus savivaldybei perdavė lygiai prieš metus, per šį laiką atlikus galimybių studiją nuspręsta likviduoti LVJC, o vietoje šios įstaigos steigti naują, Sostinės vaikų ir jaunimo centrą.

Kaip savivaldybės tarybos posėdyje pristatė savivaldybės Jaunimo skyriaus Gita Kondrotaitė, numatoma, kad LVJC turėtų perduoti turtą savivaldybei iki spalio 1-osios, po maždaug metų įstaiga būtų likviduota, prieš tai perkėlus darbuotojus į naująjį Sostinės vaikų ir jaunimo centrą.

Anot jos, šalia dabartinių neformalių veiklų įstaigoje turėtų atsirasti pradinės mokyklos padalinys, įsikursiantis vietoje viešbučio ir vaikų darželio, bet nuo to būreliai, jos patikinimu, neturėtų nukentėti.

„Darbo grupė darė labai daug įvairių paskaičiavimų, tad praktiškai išlieka dabartinis vaikų skaičius. Tai yra svarbus ir aktualus klausimas tėveliams, kad vaikai ir toliau lankytų būrelius, visos veiklos ir toliau liktų šiame centre. Be abejo, pagal dabartinius Vilniaus poreikius, bus atidarytas naujas pradinės mokyklos filialas“, – sakė G. Kondrotaitė.

Pasak jos, iš viso čia turėtų įsikurti 12 pradinės mokyklos klasių, tam reikės rekonstruoti pastatą. Viešajai įstaigai būtų galima užsidirbti iš įvairių projektų, svarstoma, kad čia atsirastų ir neformalaus ugdymo pedagogų rengimo centras, būtų perkelta savivaldybės įstaiga „Saugus miestas“, ji dirbtu pusę dienos. 

Tiek opozicijos, tiek valdančiųjų atstovai taryboje tvirtino gavę kelių šimtų tėvų kreipimąsi, raginantį nebalsuoti už sprendimą, kadangi dalis neformalaus ugdymo įstaigų bus priverstos išsikelti iš Moksleivių rūmų, jų nuogąstavimais rėmėsi ir opozicija, raginusi pateikti gilesnę analizę, kaip tai paveiks neformalią veiklą.

„Visi puikiai suprantame, kad jei atidarome pradinę mokyklą, pagal higienos sąlygas reikalingas plotas, ypač dabar, esant neapibrėžtai kovidinei situacijai, susimaišo skirtingi srautai. Realiai, mes neturėsime nė vienos gerai veikiančios įstaigos ir gerai veikiančią sugriausime. Nes vien pradinės mokyklos įkūrimas, kiek matau pagal skaičius – apie tūkstantis vaikų, kurie šiandien lanko popamokinį ugdymą, turės eiti į gatvę“, – tvirtino opozicinės frakcijos, koalicijos „Laimingas Vilnius“ vadovas Artūras Zuokas.

G. Kondrotaitė tvirtino, kad mokykla užims tik viešbučio ir darželio patalpas, o dalis būrelių „perstumdžius laiką“ galėtų veikti ir savaitgaliais.

Ji patikino, kad su būrelių, chorų vadovais kylantys klausimai buvo aptarti dar birželį.

„Pagal visus skaičiavimus, išlieka visi būreliai – tiesiog perkeliant laikus, padėliojant“, – sakė ji.

Valdančiųjų konservatorių atstovas Liutauras Kazlavickas sako, kad komitetuose svarstant klausimą pasigęsta naujojo centro veiklos vizijos, tad siūlė pradžioje sutarti dėl jos, atlikti galimybių studiją ir tuomet parengti įstaigos įstatus. Jo teigimu, pastato pertvarkoms šiuo metu suplanuota skirti 6 mln. eurų, apie 1 mln. eurų kainuos pastato išlaikymas, tad investicijos turėtų būti pagrįstos.

Sostinės Konstitucijos prospekte įsikūręs Lietuvos vaikų ir jaunimo centras yra didžiausia neformaliojo ugdymo įstaiga Lietuvoje, turinti plaukimo baseiną, sporto sales, organizuojanti sporto, menų ir kitokius užsiėmimus vaikams, jaunimui bei suaugusiems, taip pat įvairius mokymus pedagogams. Centras Vilniaus savivaldybei perduotas pernai rugpjūtį.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist