Vilniaus savivaldybė pritarė pagal svarstymo metu gautas pastabas patobulintiems Daugiafunkcio sveikatingumo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo komplekso projektinių pasiūlymų principams, kuriuos rengė projekto autoriai JAV architektūros įmonė „Populous“ drauge su Lietuvos bendrove „Cloud architektai“. 

Planuojama, kad Ozo g. 27 (Šeškinėje) bus pastatyti aštuoni statiniai – nacionalinis stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona, lengvosios atletikos stadionas, kultūros centras ir 300 vietų vaikų darželis.

Pasak Vilniaus mieste savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, pritarimas Daugiafunkcio komplekso projektiniams pasiūlymams reiškia, kad tvirtinama pagrindinė sprendinių idėja, principiniai funkciniai, erdviniai, architektūrinės raiškos, sklypo sprendiniai, tačiau specialiuosiuose reikalavimuose techninio projekto rengimui projektuotojams bus išdėstyta, kaip projektas turi būti tobulinamas toliau jį detalizuojant. Rengiant techninį projektą bus konsultuojamasi su projekte dalyvaujančiomis institucijomis,  suinteresuotomis bendruomenėmis (pvz., sporto, teritorinėmis), o numatant svarbius pokyčius, vadovaujantis teisės aktų reikalavimais, sprendiniai bus pristatomi visuomenei pakartotinai.

„Dėkojame projekto aptarimuose dalyvavusiems architektams ir visuomenės atstovams už pastabas, jos padės mums suformuluoti specialiuosius reikalavimus, kad projektas būtų toliau tobulinamas iki kokybiško rezultato, – sakė M. Pakalnis. – Patobulintame projekte grįžta prie švaresnio, vieningesnio architektūrinio sprendimo, labiau atitinkančio pradinį konkursui teikto pasiūlymo įvaizdį. Rengdami techninį projektą, projektuotojai dar turės tobulinti ne tik atskirų pastatų architektūrinę išraišką, bet ir funkcinių  ryšių, tai yra, atvykimo ir išvykimo sprendimus, numatyti sklandžius ryšius su aplinkinėmis teritorijomis, formuoti funkcionalią struktūrą, estetišką, patogią, humanišką aplinką, įgyvendinti miesto keliamus aplinkos pritaikymo visiems, kraštovaizdžio formavimo  kriterijus.” 

Pristatymo metu daugiausia klausimų sulaukta dėl planuojamos susisiekimo infrastruktūros aplink stadioną. Šie sprendiniai numatyti kitame  Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių sutvarkymo projekte.

2021 metų spalį savivaldybė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei investicinis fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ pasirašė 160 mln. eurų vertės koncesijos sutartį. Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Planuoja, kad komplekso statybos truks dvejus metus – nuo 2022-ųjų pabaigos iki 2024-ųjų pabaigos.

Šiuo metu vyksta pradėto ir nebaigto statyti stadiono konstrukcijų ardymo darbai, juos atlieka bendrovė „Vilniaus BTD“. 

Šaltinis: MadeinVilnius.lt, BNS

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

49 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist