Miestas

Miesto parkuose įrengta 20 lesyklėlių

Viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ Vilniaus miesto paukščiams įrengė 20 lesyklėlių. Dalis jų stovi įstaigos prižiūrimuose parkuose (Vingio, Ozo, Santuokų rūmų parkuose, Bernardinų sode, Lukiškių aikštėje, P. Cvirkos skvere). Kitos lesyklėlės padovanotos kitiems parkams ir teritorijoms, kur jos reikalingos. Jos jau stovi Pilies parke bei Pavilnių ir Verkių regioniniame parke.

Labai svarbu žinoti, kuo galima lesinti paukščius. Paukščiai labiausiai džiaugsis saulėgrąžų, naudingų linų ir spygliuočių medžių sėklomis, nesūdytais taukais ar lašiniais, tikrai neatsisakys kruopų, aliejuje mirkyto pyrago ar miltų, virtų ryžių, avižinių dribsnių. Tinka sėmenys, aguonos, avižos, pelai, sorų kruopos, kukurūzų grūdai, melionų ir moliūgų sėklos, tik pastarųjų, kaip ir šviežios varškės, obuolių, nepatartina duoti per didesnius šalčius, nes šių įšalusių produktų paukščiai nesugeba įveikti savo snapu. Galima lesinti ir piktžolių – balandų, dilgėlių, dagių, varnalėšų ar kibių sėklomis.

Lesindami paukščius atkreipkite dėmesį, kad pateikiamas lesalas nebūtų sugedęs, supelijęs, sūdytas ar pažeistas kenkėjų. Taip pat negalima naudoti chemiškai apdorotų sėklų ar grūdų. Pavojinga ir juoda ruginė duona – ji blogai virškinama, neretai surūgsta paukščio gurklyje.

 

Lesyklos parkuose ir kitose teritorijose įrengtos panaudojus viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ pelną. Ant lesyklėlių planuojama įrengti stendus su informacija apie teisingą paukščių lesinimą.

Nuotr.: VšĮ „VILNIAUS MIESTO PARKAI“
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button