Miestas

„Mano Būstas” daugiabučius namus paruošė šildymo sezonui

Visi daugiabučiai namai, kuriuos prižiūri „Mano Būsto” įmonių grupė, tinkamai paruošti artėjančiam žiemos sezonui. Pasirengimo darbai truko 5 mėnesius ir buvo užbaigti rugsėjo pabaigoje.

Pasirengimą šildymo sezonui „Mano Būstas” pradėjo dar gegužės mėnesį. Tuo metu, kai daugiabučių gyventojai mėgavosi atsostogų malonumais, įmonės specialistai darbavosi iš peties.

Per 5 mėnesius prižiūrimuose namuose „Mano Būstas” sumontavo net 10 kilometrų vamzdynų, pakeitė 1500 susidevėjusių balansinių ventilių, izoliavo 11 kilometrų vamzydų, keliose dešimtyse daugiabučių modernizavo šilumos punktus bei atnaujino šildymo sistemas.

Rengiantis naujajam šildymo sezonui įmonės specialistai Lietuvoje iš viso atliko 7700 įvairios apimties darbų.
„Šiuo metu daugiau nei 99 proc. mūsų prižiūrimų daugiabučių jau paruošti žiemos sezonui. Liko dar keletas namų, kur darbai užsitęsė, bet artimiausiu metu ir juose viską užbaigsime. Prasidėjus šildymo sezonui, ypač senesniuose namuose, gali pasitaikyti tam tikrų gedimų, todėl prašome gyventojų, kurie šildymo sezono pradžioje pastebės sutrikimus šildymo sistemose, apie tai informuoti visą parą veikiantį Klientų aptarnavimo centrą”, – sako „Mano Būsto” Eksploatacijos departamento direktorius Dalius Šimaitis.

Nors daugiabučių administratoriai kasmetinius paruošiamuosius darbus atliko visuose namuose, tačiau  šilčiausiai ir komfortiškiausiai žiemą peržiemos tų daugiabučių gyventojai, kurie sutiko, kad jų namuose būtų įdiegtos šilumą taupančios priemonės.


„Vis daugiau gyventojų suvokia, kad jie yra tikrieji daugiabučių savininkai ir tik jie sprendžia, ar nori žiemą gyventi šilčiau ir tuo pačiu mokėti už šildymą mažiau. Šią vasarą atlikti šilumos taupymo darbų kiekiai rodo, kad per pastaruosius 5 metus gyventojų požiūris gerokai pasikeitė. Žmonės labiau rūpinasi, kad jų namuose būtų šilta ir kad pro kiaurus laiptinės langus ar ištrupėjusias siūles nebūtų švaistoma brangi šiluma. Kokius darbus reikia daryti, nusprendžia patys gyventojai – mes tik patariame bei padedame juos įgyvendinti”, – teigė „Mano būsto” Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys.

Vien tik šiais metais „Mano Būstas”, gyventojų prašymu, daugiabučiuose namuose įdiegė 4098 šilumą ir kitus energijos išteklius taupančias priemones.

„Nuolat analizuojame prižiūrimų namų šilumos suvartojimus, todėl galime konkrečiam daugiabučiui pasiūlyti labiausiai jam tinkamą sprendimą, kaip sumažinti šilumos nuostolius. Pastebėjome, kad 85 proc. gyventojų gali sutaupyti diegdami paprastus šilumos taupymo sprendimus savo bute ir laiptinėje. Vienur, galbūt, užtenka pakeisti susidėvėjusius laiptinės langus, kitur, siekiant didesnio efekto, būtina tvarkyti šilumos punktus, stogus, siūles, diegti kitus sprendimus bendrojo naudojimo patalpose. Tačiau, kaip ir minėjau, galutinį sprendimą priima patys gyventojai, todėl jų įsitraukimas taip pat yra labai svarbus”, – pabrėžė M.Genys.

„Mano būstas” vienintelis Lietuvoje daugiabučius namus prižiūri vadovaudamasis Pastatų priežiūros standartu. Jis užtikrina nepriekaištingą inžinerinės įrangos funkcionavimą, efektyvų energetinių resursų naudojimą, operatyvų reagavimą į skubius pranešimus 24 val. per parą ir mažesnes būsto priežiūros sąnaudas. Energijos taupymo sprendimai yra viena iš „Mano būsto” standarto sudėtinių dalių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button