Miestas

M. Kvietkauskas apie Lukiškių aikštę: Seime toliau vyks diskusija dėl jos perleidimo Genocido centrui

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad, nors ministerijos sudaryta darbo grupė ir sutarė su Vilniaus miesto savivaldybe, jog Lukiškių aikštė kol kas liktų savivaldybės priežiūroje, tačiau Seime toliau vyks diskusijos dėl jos valdymo perleidimo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Tiesa, M. Kvietkauskas pabrėžė, kad per keturis mėnesius savivaldybė, ministerija ir Lietuvos genocido ir rezistencijos tyrimų centras parengs priemonių planą dėl tolesnio Lukiškių aikštės tvarkymo.

„Darbo grupė atliko ilgas ir sudėtingas derybas su Vilniaus savivaldybe. Vilniaus savivaldybės pozicija dėl to, ar Lukiškių aikštės įstatymo nuostatos turi atsispindėti panaudos sutartyje, keitėsi. Iš pradžių ta pozicija buvo išties neigiama, vėliau mūsų derybos, pokalbiai davė rezultatą ir savivaldybė priėmė Lukiškių aikštės įstatymo nuostatas.

 

Jos apibrėžia, kad pramogos, rekreacija negali užgožti aikštės memorialinės funkcijos, kurios taip pat nustato būsimą monumentą aikštėje, memorialinius akcentus. Mums pavyko rasti nelengvą kompromisą“, – LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė kultūros ministras.

Pasak M. Kvietkausko, diskusija dėl aikštės valdymo toliau vyks ir Seime.

„Dėl pataisų, nustatančių, kad Genocido centras taptų aikštės valdytojas, Seime toliau vyks diskusija. Tikrai reikia įvertinti visus už ir prieš“, – kalbėjo ministras.

 

Jo teigimu, nuomonės dėl Lukiškių aikštės valdymo išsiskiria, tačiau, patikino M. Kvietkauskas, ieškoma geriausių sprendimų.

„Labai daug kas priklausys nuo pačios savivaldybės veiksmų, kaip ji rūpinsis aikšte, kaip ji toliau realizuos įstatymo nuostatas. Mes sutarėme, kad per keturis mėnesius turėtų būti parengtas priemonių planas. (…) Čia ne tik savivaldybės atsakomybė, aikštė turi reprezentacinę ir valstybinę funkciją. Kartu su Kultūros ministerija ir Genocido centru mes turėtume suderinti priemonių planą“, – teigė kultūros ministras.

Nors Seimo priimtose įstatymo pataisose yra numatyta, kad Lukiškių aikštėje turi stovėti Vyčio memorialas, M. Kvietkauskas kol kas negalėjo tiksliai atsakyti, koks likimas laukia savivaldybės konkurse laimėjusios Laisvės kalvos idėjos.

 

„Dėl Laisvės kalvos vyksta teismo procesas, mes laukiame jo rezultato. Sprendimai priklausys ir nuo tų rezultatų, tikimės, kad per šiuos metus jau turėsime teismo sprendimą. (…) Pagal dabar galiojantį įstatymą, mes matome, kad objektas yra pasikeitęs, vadinasi, tikrai kyla klausimas, ar Laisvės kalva gali būti realizuota, bet mums reikia sulaukti teismo sprendimo ir tuomet ramiai priimti sprendimus, kaip realizuoti įstatymo nuostatas“, – pridūrė kultūros ministras.

Dainora Karklytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button