Miestas

Lietuva švenčia nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines

Šiandien Vilniuje minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines. Šią proga Vilniuje rengiami koncertai ir iškilmingi minėjimai.

Lietuvos respublikos seimas

1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, koncertai, parodos.

 

 

10 val. – Iškilmingas Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

12 val. – Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija

12.30 val. – Atvirų durų valandos

 

Lietuvos jaunimo organizacijos kviečia švęsti kartu

Kaip ir kiekvienais metais nepriklausomybės atgavimo dieną Lietuvos jaunimo organizacijos kviečia švęsti kartu.

Drauge Kovo 11-ąją, 12 val. dalyvaukime iškilmingoje trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje. Po vėliavų pakėlimo žygiuokime bendroje eisenoje Katedros aikštės link bei kartu neškime didžiulę trispalvę.

Kovo 11-ąją nesvarbu, kokios mūsų politinės pažiūros, ar kokioms tautinėms grupėms priklausome, svarbiausia – kartu švęsti mūsų valstybės laisvės ir nepriklausomybės atkūrimo dieną.

 

Valstybės pažinimo centras

Švęsdami ne tik Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir pirmąjį Valstybės pažinimo centro gimtadienį, siūlome išsakyti savo idėjas: kuriate, skiriate laiką, turite pasiūlymų Lietuvai? Pasidalinkite jomis su visais!

Kovo 11–ąją lankytojus kviečiame įsitraukti į užsiėmimus:

MES PASAKOJAME LIETUVAI // Trisdešimt minučių truksiantis pokalbis su ekspozicijos bendraautoriais ar specialistais padės įsigilinti ir nauju žvilgsniu pažvelgti į pristatomą temą. Išankstinė registracija nereikalinga. Susitikimų laikus rasite čia.

 

MES KURIAME LIETUVAI // Skaitykloje duris atvers kūrybinės dirbtuvės, kuriose su švente galėsite pasveikinti Lietuvą, Valstybės pažinimo centrą ar savo draugus. Čia kviesime ne tik įsiamžinti nuotraukose ar vaizdo įrašuose, tačiau ir išsiųsti sveikinimo atvirutes. Dirbtuvės vyks visą darbo laiką.

MES AUGAME LIETUVAI // Į Valstybės pažinimo centrą atvykusių šeimų lauks specialios užduotys. Atlikdami jas, aplankysite įdomiausias ekspozicijos vietas bei sužinosite, kokie svarbiausi pokyčiai įvyko Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Žaidimas vyks visą darbo laiką.

Šventinis koncertas Šv. Jonų bažnyčia

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto bendruomenė kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Universitetas šia proga miestui dovanoja šventę, kurioje laukiami Vilniaus universiteto studentai ir alumnai, miestiečiai bei miesto svečiai.

 

Renginio muzikinę dalį sudarys specialiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Orkestras, gyvuojantis jau daugiau nei 50 metų, savo pasirodymais nuolat puošia universitete ir Vilniaus mieste organizuojamus kultūrinius renginius, o Kovo 11–osios proga su džiaugsmu dovanos miestui ir universiteto bendruomenei savo šventinę programą.

Iškilmingo renginio metu bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas – labiausiai Lietuvos valstybei 2016 metais nusipelnęs asmuo ar organizacija. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Nominacijai kandidatus visą vasario mėnesį teikia VU TSPMI bendruomenė: studentai, dėstytojai ir alumnai. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš instituto atstovų sudaryta komisija. Šiais metai tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, kurio metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta.

Renginį ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidų vedėja Vilniaus universiteto alumnė Živilė Kropaitė.

Koncerto pradžia 16 val., durys atsidaro 15.30 val. Renginio trukmė 1 val. 20 min.

Kovo 11-osios orientacinės žaidynės

Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – papildyk prierašu „orientacinės žaidynės“!

Jau dabar registruok 4-6 žmonių komandą el. paštu ir kovo 11-ąją 12.30 val. susitikime tradicinėse Vilniaus studentų korporacijų organizuojamose orientacinėse žaidynėse A. Mickevičiaus aikštėje!

Šiais metais visus orientacinių dalyvius kviesime prisiminti reikšmingus lietuvių literatūros laimėjimus ir sekti „literatų pėdsakais“.

Sujunkime abu Vilnelės krantus

27-osios Kovo 11-osios proga užupiečiai ir anapus gyvenantys lietuviai sujungia abu Vilnelės krantus Lietuvos ir Užupio vėliavomis.

Kviečiame visus norinčius prisidėti prie vėliavų išskleidimo savo rankų stiprumu bei širdžių karštumu.

Atvirų durų diena Tuskulėnų rimties parke

2017 m. kovo 11 d., šeštadienį, Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyks atvirų durų dienos renginiai.

Lauksime Jūsų atvykstant!

Atvirų durų dienos programa

10.00–18.00 val. – nemokamas muziejinės ekspozicijos „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (Žirmūnų g. 1N), nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ darbų parodos (Žirmūnų g. 1F) ir koplyčios-kolumbariumo (Žirmūnų g. 1F) lankymas

13.00–14.00 val. – šeimos popietė „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena“ Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F)

14.30 val. – vaidybinio filmo „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983 m.) rodymas Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F)

Minėjimas „Laisvės Lietuva: istorija, steigianti valstybingumą“

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia kartu paminėti Kovo 11-ąją renginyje „Laisvės Lietuva: istorija, steigianti valstybingumą“. Minėjimas vyks Lietuvos nacionaliniame muziejuje kovo 11 dieną, 11 valandą. Jo metu ne tik diskutuosime apie laisvės, valstybės ir istorijos svarbą šiandieninėje Lietuvoje, ne tik klausysimės Jokūbo Giedraičio dainų, bet ir apdovanosime kasmetinio moksleivių rašinių konkurso nugalėtojus. Šių metų konkursas kvietė atsakyti į klausimą: „Nuo ko reikia ginti Lietuvos istoriją?“

Konkurso tema nebuvo atsitiktinė. Daugelis tyrimų atskleidė aiškų ryšį tarp valstybės istorijos mokėjimo ir pasididžiavimo Lietuva, pasiryžimo ją ginti, joje gyventi, noro, kad čia gyventų ir kurtų vaikai bei anūkai. Mažai kas ginčijasi, kad savo valstybės istoriją reikia mokėti, tačiau šiandien ji neretai skęsta ginčuose dėl to, kaip turime vertinti savo praeitį, kokią ją prisiminti. Vis dažniau iš istorijos mokslo reikalaujama „vertybinio neutralumo“. Tačiau tikrovėje jis niekada neišvengia vertybių tiek atrenkant svarbius ir nesvarbius istorijos faktus, tiek ir formuojant jų vertinimus. Visa tai priklauso daugiausiai nuo to, kieno – savo valstybės ar svetimomis – akimis žvelgiame į Lietuvos istoriją.

Mūsų valstybės istorijai tapus ideologinių kovų lauku, esmingai svarbu tampa ir prisiminti tautos laisvės siekį kaip istorijos vertinimo orientyrą. Kas kurė laisvą ir nepriklausomą Lietuvą? Kaip vertiname juos ir tuos, kas laisvės kovą stebėjo nuošalėje? Ką reiškia laisvė kiekvienai tautai ir valstybei? Galiausiai, ar atsisakę laisvės patiems rašyti savo istoriją, išsaugosime laisvę patiems kurti savo ateitį? Šiuos ir kitus klausimus kviečiame kartu iškelti ir atsakyti minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Šventinis plaukimas Vilnele 

Džiaugiamės ir šiemet galėdami pakviesti Jus švęsti Lietuvos Nepriklausomybės metines plaukiant baidarėmis Vilnelės upe!

Renginio pradžia: 10.30 val. (renkamės 10.00 val.)
Išplaukimo vieta: Naujosios Vilnios Vilnelės užtvanka (Vieta žemėlapyje) 54°41’48.54″Š 25°22’49.90″R
Finišas: prie Baltojo tilto (Neries upėje)
Kaina: 6 Eur/dalyviui (į kainą įskaičiuota baidarių nuoma bei inventoriaus transportavimas)

Pastaba: pradinė plaukiojimo patirtis būtina, grėsmė išvirsti į šaltą vandenį yra reali!

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button