Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), atsižvelgdami į teigiamą lauko oro temperatūrą šį šildymo sezoną, nusprendė antradienį integruotame tinkle padidinti termofikacinio vandens temperatūrą iki 75 laipsnių Celsijaus. Taip siekiama sudaryti galimybę karšto vandens vartotojams atlikti termines dezinfekcijas ir užkirsti kelią legionelės (Legionella) bakterijų dauginimuisi.

Apie termofikacinio vandens temperatūros pakėlimą VŠT informavo pastatų administratorius ir šildymo sistemų prižiūrėtojus seniūnijose, kuriose bus atliekamas temperatūros padidinimas, t. y. Antakalnio, Žirmūnų, Fabijoniškių, Pašilaičių, Pilaitės, Justiniškių, Viršuliškių, Šeškinės, Karoliniškių, Žvėryno, Šnipiškių, Senamiesčio, Naujamiesčio, Lazdynų, Vilkpėdės, Naujininkų, Rasų ir Verkių mikrorajonuose.

„Termine dezinfekcija būtina pasirūpinti ne tik šildymo sezono pradžioje, bet jo metu, o ypač šią žiemą, kai oro lauko temperatūra yra neįprastai aukšta. Tokiomis sąlygomis gali kilti pavojaus gyventojų sveikatai dėl legioneliozės protrūkio“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak jo, termine dezinfekcija turi pasirūpinti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigos ir daugiabučių namų savininkai bei administratoriai. Suderintu laiku VŠT specialiai padidins termofikacinio vandens temperatūrą iki 75 laipsnių, nes tokioms dezinfekcijoms atlikti neužtenka šiuo metu tiekiamo termofikacinio vandens temperatūros.

VŠT primena, kad norint išvengti legioneliozės, karšto vandens sistemos turi būti eksploatuojamos kokybiškai. Pastatuose turi būti nuolat palaikoma ne žemesnė kaip 50-55°C temperatūra visuose vartotojų karšto vandens čiaupuose. Pastatuose vandens sistemų prižiūrėtojai bent du kartus per metus privalo valyti ir dezinfekuoti vandens šildytuvus, vandens filtrus.

Prevencinė dezinfekcija efektyvi tik tuomet, kai vartotojai laikosi atitinkamų instrukcijų, pabrėžiama VŠT pranešime. Jos metu rekomenduojama nuimti dušų, čiaupų galvutes, mechaniškai nuvalyti nuosėdas, pamerkti į specialią dušo galvutėms dezinfekuoti skirtą priemonę. Svarbu stebėti santechnikos įrangos (čiaupų, maišytuvų, žarnelių) būklę. Jeigu atsiranda gedimo, nesandarumo ar kitų požymių, būtina skubiai užsukti įvadinį čiaupą. Terminės dezinfekcijos metu reikia būti atsargiems, kad netyčia nenusiplikytume karštu vandeniu.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist