Prieš maudymosi sezoną atliekant maudyklų vandens tyrimą, Naujosios Vilnios bendruomenės maudykloje šalia Gerovės parko aptikta viršnorminė bakteriologinė tarša. Šiame paplūdimyje maudytis laikinai draudžiama.

Kaip skelbia Vilniaus savivaldybė, kelis kartus atlikti tyrimai vandenyje parodė viršnorminį žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių skaičių. Taršos pobūdis leidžia manyti, kad tarša nustatyta dėl technologinių buitinių nuotekų įrenginių avarijos arba nelegalių buitinių nuotekų išleidimo į aplinką.

Informacija apie žalą aplinkai perduota Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistams, maudykloje pastatyti ženklai „Maudytis draudžiama“.

Atsakingi specialistai paims papildomus vandens mėginius, kad būtų nustatytas taršos šaltinis ir galimas poveikis aplinkai.

Savivaldybė pažymi, kad prieš maudymosi sezono pradžią atlikti tyrimai rodo, jog kituose Vilniaus paplūdimiuose maudyklų vanduo yra švarus, atitinka higienos reikalavimus, tad apribojimai maudytis juose netaikomi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist