Miestas

Kviečia tapyti Vilnių ir laimėti piniginių prizų

Artėjant Vilniaus 700 metų jubiliejui, kuris bus minimas kitąmet, „Zabolis Art Prize“ konkurso organizatoriai kviečia jaunuosius tapytojus jau dabar griebtis teptukų, sudalyvauti konkurse ir laimėti piniginių prizų. Menininkai raginami tapybos darbais perteikti savo apmąstymus apie tai, ką vis globalesniu tampančiame pasaulyje reiškia ypač giliai suaugti su savo miestu – Vilniumi. Šių metų konkurso tema – „Rooted in Vilnius“ („Įsišaknijęs Vilniuje“).

„Zabolis Art Prize“ – nuo 2009-ųjų vykdoma socialinė iniciatyva, nukreipta į įvairių sričių jaunųjų menininkų kūrybinę veiklą.

Konkursu siekiama paskatinti jaunuosius menininkus parodyti kūrybiškumą, sveikai tarpusavyje pakonkuruoti, pasimokyti vieniems iš kitų, meniškai interpretuoti temą, o visuomenę – supažindinti su jaunosios kartos kūrėjais ir jų darbais.

 

„Esame tarptautinės investicinės rinkos žaidėjai ir bendradarbiaujame su išskirtiniais talentais visame pasaulyje. Nepaisant to, tvirtai tikime, kad mūsų galimybės skleisti savo įmonės šakas visame pasaulyje kyla iš gilių šaknų, koncentruotų vienoje vietoje – Vilniuje. Todėl manome, kad ir sostinę mylintys menininkai šių metų konkurse ras įkvėpimo kūrybingai nutapyti Vilnių, jo išskirtinumą bei įvairias savybes, kurios įkvepia bei lydi mus kiekvieną dieną“, – sako Guido Wolf, „Zabolis Partners“ įmonių grupės plėtros direktorius.

Anot jo, konkurse norintys dalyvauti jaunieji dailininkai (18–25 m.) kviečiami iki balandžio 10 d. „Zabolis Art Prize“ svetainėje užpildyti paraišką ir atsiųsti savo tapybos darbus. Juos tuomet slaptu balsavimu vertins „Zabolis Partners“ grupės bendruomenė ir atstovai iš Vilniaus dailės akademijos.

„Konkurso darbus vertinsime pagal jų vizualinė išraišką ir kūrybiškumą, tačiau svarbiausia bus originali temos interpretacija, perteikianti įvairialypį ir kompleksišką globalizacijos sukeltų jausmų, vaizdų bei išraiškų spektrą“, – aiškina G. Wolf.

 

20-ies finalininkų kūrinių paroda vyks Vilniaus dailės akademijoje. Taip pat visi atrinkti konkurso darbai ir jų autoriai gaus prizus bei bus skelbiami „Zabolis Partners“ ir Vilniaus dailės akademijos interneto puslapyje, „Zabolis Art Prize“ konkurso „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Komisijai atrinkus laureatus, balandžio 28 d., konkurso parodos atidarymo metu bus paskelbti trys geriausiai įvertinti darbai. Jiems bus skirti piniginiai prizai: už pirmąją vietą – 1500, už antrąją – 1200, o už trečiąją – 1000 eurų.

Pasak G. Wolf, jau daugiau nei dešimtmetį vykdoma socialinė iniciatyva „Zabolis Art Prize“ leidžia ne tik paskatinti kūrėjus, bet prisideda ir prie įmonės kultūros ugdymo bei skatina pačių darbuotojų sąmoningumą remti skirtingas menines iniciatyvas.

 

Konkurso organizatoriai tikisi aktyvaus jaunųjų menininkų dalyvavimo. Praėjusiais metais skelbtame konkurse, kuris buvo skirtas pandemijos tematikai, sulaukta beveik 500 tapybos darbų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button