Sausio 25 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson dalyvavo parodos „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“ atidaryme. Iškilmingoje ceremonijoje buvo pristatytas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiško originalas, kuriame pirmą kartą 1323 m. sausio 25 d. buvo paminėtas Vilniaus vardas.

„Šis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas nėra paprastas tekstas. Tai pirmasis Vilniaus, istorinės Lietuvos sostinės, paminėjimas. Būtent nuo jo datuojame Vilniaus gimtadienį. Tad tai – Vilniaus gimimo liudijimas, metrika, kuri lyg biblinėje istorijoje žodį apie Vilnių pavertė kūnu“, – ceremonijos metu kalbėjo kultūros ministrė.

Ministrė atkreipė dėmesį, kad į Lietuvą grįžta svarbiausi valstybingumo akcentai: „Pernai Vokietijoje rastas Nepriklausomybės aktas, o šiandien Nacionalinio dailės muziejaus rūpesčiu esame sukviesti dar vieno simbolinio sugrįžimo proga.“

Vilniaus 695-ajam gimtadieniui skirtame renginyje kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius perskaitė iš lotynų kalbos išverstą Gedimino laišką, kurio originalas saugomas Latvijos valstybiniame istorijos archyve Rygoje.

Ši paroda – pirmoji iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirto pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Pasak kultūros ministrės, sausio 25 d. įprasminta ir teisėkūroje – Mecenavimo įstatymo projekte numatyta, kad būtent šią dieną kasmet bus apdovanoti iškiliausi kultūros ir meno mecenatai.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist