Miestas

Kultūros komitetas: Vilniaus savivaldybė visuomenės lūkesčių neišpildė

Vilniaus savivaldybės trečiadienį pristatytame priemonių plane dėl Lukiškių aikštės naudojimo Seimo Kultūros komiteto nariai pasigedo konkretumo.

Komiteto narys Vytautas Kernagis neslėpė nusivylimo dėl Vilniaus savivaldybės neveiksnumo pateikti konkrečius Lukiškių aikštės panaudojimo plano siūlymus.

„Aš neišgirdau iš esmės jokių konkrečių atsakymų, buvo teigiama, kad planuojama sėsti, kalbėti ir iki kažkada kažką nutarti. Tokį pristatymą pavadinčiau „vilkinimo vizijos“ pristatymu“, – Eltai po posėdžio teigė V. Kernagis.

 

„Savivaldybė galėjo pasistūmėti labiau šitoje vietoje. Manau, kad mano ir visuomenės lūkesčiai nebuvo išpildyti, tikėjomės, kad kažką konkretaus sužinosime, o dabar vėl viskas veliasi“, – dalinosi V. Kernagis.

Vilniaus savivaldybės pristatytame priemonių plane mero pavaduotojas Tomas Gulbinas akcentavo, kad aikštėje galėtų atsirasti kelios funkcinės zonos: memorialinė, rekreacinė ir kt. Taip pat aikštė galėtų apimti platesnę zoną, kitoje Gedimino pr. pusėje esančią erdvę, memorialinę zoną, kurioje šiuo metu stovi paminklas Žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nukentėjusiems nuo sovietinės represijos aukoms.

Pasak T. Gulbino, gegužės mėnesį Savivaldybė yra numačiusi sudaryti darbo grupę, kurios pagrindinis uždavinys būtų įvertinti, kokiais būdais ir priemonėmis turi būti organizuojamas Lukiškių aikštės tvarkymas. Taip pat detaliai įvertinti 2017 m. Kultūros ministerijos skelbtą konkursą, išrinktą laimėtoją, konkurso vertinimo principus bei finansavimą.

 

ELTA primena, kad prieš daugiau nei trejus metus Vyriausybės, Kultūros ministerijos bei Šiuolaikinio meno centro inicijuotą konkursą dėl memorialo Lukiškių aikštėje laimėjo skulptoriaus Andriaus Labašausko „Laisvės kalvos“ idėja. Antroje vietoje likę „Vyčio“ skulptūros autoriai tokį sprendimą apskundė Aukščiausiajam Teismui reikalaudami laimėtoją pripažinti neteisėtu, o kūrybines dirbtuves pratęsti.

Kaip numatoma Savivaldybės pristatytame aikštės panaudojimo plane, ne vėliau, kaip iki 2024 m,. tikimasi surengti naują konkursą dėl memorialinio paminklo Lukiškių aikštėje.

ELTA primena, kad Kultūros ministerija dar praėjusią kadenciją pasirašė sutartį su Vilniaus savivaldybe, pagal kurią savivaldybė įsipareigoja per keturis mėnesius pateikti planą, ką ji žada daryti Lukiškių aikštėje ir kaip ją ketinama prižiūrėti.

 

Živilė Banytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mare
Mare
6 mėnesius

😀 šimašiaus ir poderskio skulpturos. Visu ugiu! Žvelgia i Tautos namus… Butu ir šiuolaikiška, ir dar su 10 metų atsarga i perspektyva.

menesis
menesis
6 mėnesius

Renginius ten daryti reikia, o ne paminklus statyti. Jei ko ir pasigedau iš savivaldybės atsakymo, tai aiškaus pasipriešinimo valstietiškam įstatymui ir aiškaus pasakymo, kad pralaimėjusio Vyčio ten tikrai nebus.

vilnietis
vilnietis
6 mėnesius

Nieko ten nebereikia daryti

Mare
Mare
6 mėnesius
Atsakinėti į  vilnietis

Reikia: išardyti trinkeles ir užseti žolyte 😀

Rita
Rita
6 mėnesius

Tarp kitko,Naujininkuose prie Avia Solution bustines greit bus atidengta jaucio skulptura.Kazkas panasiai kaip prie birzos Amerikoje.O kitoje gatves puseje statomame pastate foje stoves lektuvas.Kada privatus verslas kazka daro,stengiasi sukurti patrauklia ir idomia aplinka.O valstybines institucijos prikurtu komisiju deka issirenka visada pati blogiausia varianta,o paskui vaiksto po teismus

Rita
Rita
6 mėnesius

Kad ispildyti visu vilnieciu lukescius,reikia pastatyti kalva-bunkeri,vycio paminkla,ten pries pora simtu metu zuvusiems antkapius,katalikybes simbolius.Na ir aisku pliaza.Tada vilnieciai grupuosis aplink savo mylimus simbolius ir visi bus patenkinti.

Nereikalingas
Nereikalingas
6 mėnesius
Atsakinėti į  Rita

O kodėl čekiškas atrakcionų parkas pamirštas?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button