Kokias emocijas bežadintų 1970 m. visuomenei atsivėręs Žemaitės skveras Vilniuje, viena akivaizdu – fizinė jo būklė ragina pasirūpinti šia žaliąja oaze. Architektūros kokybės vystymo asociacija (AKVA) kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga bei Vilniaus miesto savivaldybės administracija, finansuojant ir Lietuvos kultūros tarybai, 2021 m. rudenį inicijuoja projektą Architektūrinė laboratorija „Meninės Žemaitės skvero Vilniuje transformacijos“, kurio tikslas – eksperimentų keliu sukurti Žemaitės skvero, esančio Gedimino pr., Vilniuje, atnaujinimo koncepciją, pagal kurią ši viešoji erdvė būtų ne tik patogi, draugiška įvairių kartų ir veiklų žmonėms, reaguotų į ryškią literatūrinę vietos dvasią, bet ir kurtų savitą atmosferą – būtų vieta, kuri traukia užeiti ir būti, kuri keltų emocijas, augintų prisirišimo jausmą. ARCHLAB taptų kūrybinių eksperimentų ir naujos kartos viešosios erdvės gimimo vieta.
Tačiau prieš menininkams pradedant darbuotis, atliekamas svarbus uždavinys – sociologinis žmonių lūkesčių dėl Žemaitės skvero atnaujinimo poreikių tyrimas. Pirmąją rugpjūčio pusę sociologai stebėjo žmones, besilankančius Žemaitės skvere, o dabar jie klausia tiesiai: „Kokie yra jūsų įspūdžiai ir lūkesčiai, susiję su šia erdve? Kokie trys žodžiai Jums labiausiai asocijuojasi su Žemaitės skveru?“
Sudalyvaukite apklausoje – atsakykite į šiuos ir keletą kitų klausimų (jūsų atsakymų lauksime iki rugpjūčio 30 d.): https://forms.office.com/r/8M8Vv4SDm4
Tyrimo rezultatai ir pati architektūrinės laboratorijos „Meninės Žemaitės skvero Vilniuje transformacijos“ idėja bus pristatyti rugsėjo pirmoje pusėje (skelbsime atskirai). Savo ruožtu, surinktus duomenis panaudosime architektūrinėje laboratorijoje, kurioje menininkai kurs skvero atnaujinimo koncepciją.
Palimkt ramybej ir nesikiskit kur nereikia, o babkes kurias taip norisi prasiplaupt panaudokit pagal paskirti,duobem, skylem lopyti, kur nei praeit nei pravaziuit senamiesciu ypac mamos su vezimeliais neimanoma….
Skvere trūksta bent 10 aukštų namo su prabangiais biurais ir butais. Kokia nauda iš to paminklo, o eilinis Porsche pats nenusipirks.
Transformacija labai neaiškiai skamba. Ar liks po transformacijos Žemaitės paminklas ir ar liks pavadinimas Žemaitės skveras?
Visi taip vadinami atnaujinimai, neišvengiamai reiškia medžių pavėsio keitimą į karščio salas, ko pasėkoje skverai ir parkai lieka be lankytojų.
Gera ir saugi vieta alaus pagert