Vilniuje viena po kitos dygsta naujos požeminių atliekų konteinerių aikštelės – labai greit jie pranoks mums įprastus antžeminius konteinerius: penkiskart didesnis tūris ir 1, 75 m siekiantis gylis, mažiau triukšmo aptarnaujant, daugiau vietų automobiliams statyti, išdėstymas leidžia geriau išrūšiuoti, mažos konteinerio priežiūros išlaidos ir kt. – visa tai reiškia dar ir pigesnę, sklandžiai veikiančią, tvarką užtikrinančią sistemą.

Savivaldybės Tarybos salėje vakar vilniečiams pristatyti pusiau požeminių ir požeminių konteinerinių aikštelių privalumai, kaip buvo parenkamos vietos joms įrengti, analizuoti atskirų aikštelių atvejai.

Diskusijoje su vilniečiais dalyvavo savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“, Savivaldybės Atliekų tvarkymo programos specialistai, vežėjų atstovai.

„Norėtųsi, kad Vilnius džiaugtųsi, kad sistema atsinaujina,“ – sakė Jurgita Petrauskienė, UAB „VSA Vilnius“ direktorė, pristatydama Suomijos ir Švedijos geruosius pavyzdžius, faktus, paremtus atliktais moksliniais tyrimais: https://view.publitas.com/vilniaus-miesto-savivaldybe/prezentacija_pusiaupozeminiai_vms/

Kokia ekonominė, ekologinė įgilintų konteinerių nauda, kaip atrodo požeminių konteinerių konstrukcijos – pristatė Evaldas Šiuškus, „Ecoservice“ projektų vadovas. https://view.publitas.com/vilniaus-miesto-savivaldybe/pusiau_ir_pozeminiai_konteineriai/

„Vilniaus plano” atstovai pristatė virtualų požeminių konteienrių aikštelių tinklo žemėlapį: Vilnius.lt/aiksteles ir pagrindinius vietos aikštelėm parinkimo principus: užtikrinama galimybė rūšiuoti ne toliau kaip 100 m atstumu nuo namo; patogus privažiavimas prie aikštelės, kiek įmanoma mažinant atstumą nuo gatvės; techninės galimybės įkasti požeminius konteinerius dėl inžinerijos, komunikacijų; gamtosaugos aspektas – stengiamasi išsaugoti vertingus medžius ir krūmus, atsižvelgiama į paminklosauginius reikalavimus Senamiestyje ir Naujamiestyje; sklypų ir tvorų ribos – konteinerius stengiamasi statyti valstybinėje žemėje; kiek įmanoma paisoma žmonių įpročių nešti atliekas į vietas, kur jau dabar stovi rūšiavimo konteineriai.

Pristatymo metu vilniečiai galėjo įsitikinti požeminių konteinerių privalumais: į juos patenkančios atliekos saugiai izoliuojamos nuo aplinkos ir iki ištuštinimo būna žemesnėje temperatūroje (6° C – 8° C) – lėčiau genda, neskleidžia blogo kvapo ir mažiau teršia aplinką. Dėl didelės konteinerių talpos ir įrengimo specifikos jų neįmanoma stumdyti ar vartyti, iš jų taip pat labai sudėtinga ištraukti jau įmestas atliekas – tai užtikrina estetišką konteinerių aikštelės aplinką bei sveikatai saugią prieigą.

Peržiūrėti pranešimų transliaciją galite čia:

Iki 2020 m. planuojama įrengti 780 tokių aikštelių, kurios užtikrins švarą ir tvarką visame mieste ir bus integruotos į bendrą atliekų tvarkymo sistemą. Prasidėję atliekų tvarkymo sistemos pokyčiai turi aiškų tikslą – švarus miestas, sklandžiai veikianti ir miestiečiams kuo mažiau kainuojanti sistema. 85 proc. visų požeminių konteinerių pirkimų finansuojama ES lėšomis. Visam požeminių konteinerių tinklui mieste įrengti prireiks apie 10 mln. Eur.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist