MiestasStatybos Vilniuje

Kitas dešinės Neries krantinės tvarkymo etapas – atnaujinama atkarpa tarp Žaliojo ir Mindaugo tiltų

Vilnius tęsia Neries krantinės atnaujinimo darbus: prieš kelis mėnesius pilnai atnaujinus erdvę prie Baltojo tilto, vyksta ir sekančios atkarpos, tarp Žaliojo ir Mindaugo tiltų, tvarkymo darbai.

Šiuo metu nuo Žaliojo tilto sankryžos statomas naujas priėjimas prie krantinės, kuris bus pritaikytas ir žmonėms su negalia, o pro V. Urbonavičiaus skulptūrą „Krantinės arka” praeina jau suremontuotas pandusas, skirtas pėstiesiems, dviratininkams ir specialiajam transportui. Taip pat šioje vietoje planuojama įrengti trumpo poilsio aikštelę, iš kurios atsivers upės vingio panorama bei vaizdas į Senamiestį.

„Šiuo metu einant Žvejų gatve, prie Energetikos ir technikos muziejaus, ne kiekvienas pastebi pirmosios miesto elektrinės aušinimo vandens rezervuarų fragmentus, kurie projekte yra integruoti į naujai formuojamą amfiteatrą. Ši amfiteatro dalis bus pritaikyta Energetikos ir technikos muziejaus lauko ekspozicijos išplėtimui.  Unikalūs fragmentai bus išsaugoti ir sutvarkyti, o akcentinis apšvietimas išryškins paveldo vertybes. Pagrindinis atkarpos tarp Žaliojo ir Mindaugo tiltų amfiteatras bus orientuotas į senamiesčio perspektyvą, kurioje atsiskleis Žemutinės pilies teritorija, Vrublevskių biblioteka ir kitos istorinės vietos” – sako SĮ „Vilniaus planas“ architektai.

 

Amfiteatras iš Žvejų gatvės vilniečiams ir miesto svečiams bus pasiekiamas laiptais bei pandusu, leidžiančiais nusileisti prie krantinės. Minėtos vietos statybos darbai numatomi netrukus, kai tik bus gauti geologiniai grunto tyrimai.

Dėl didelio žmonių srauto pėsčiųjų taką išskirs į dvi dalis. Tokiu būdu planuojama paskirstyti žmonių srautą. Vienas takas bus skirtas dviratininkams, kitas, esantis arčiau šlaito – bus pritaikytas pėstiesiems.

Atkarpoje nuo Žirmūnų iki Mindaugo tilto dviračių takas bus iš raudonų plytų asfaltbetonio dangos, jo plotis – 2,5 m.  Pėsčiųjų taką nuo dviračių skirs kintamo pločio žalioji juosta. Pėsčiųjų takas bus iš betono trinkelių, taip pat kintamo pločio. Olimpiečių gatvėje prie Sporto rūmų dviračių ir pėsčiųjų takai bus sujungti, nes priartėjama prie Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių vietos, kur negalimi jokie žemės judinimo darbai. Šioje vietoje asfaltbetonio dangą suplanuota pakeisti į trinkelių. Dviračių takas čia įsijungs į esamą taką. Už senųjų kapinių teritorijos dviračių ir pėsčiųjų takai išsiskirs, o prie Mindaugo tilto vėl bus apjungti.

 

,,Rengiant šį projektą vienas iš tikslų buvo maksimaliai išsaugoti esančius želdinius ir juos papildyti naujais. Tarp Žaliojo ir Mindaugo tiltų yra išskirtinė baltoji tuopa, išgyvenusi ledonešius ir krantinės remontus, kuri taip pat bus išsaugota. Aplink baltąją tuopą planuojama sukurti poilsio erdvę ir laiptus, vedančius į Žvejų gatvės pėsčiųjų perėją”, – komentuoja Gintarė Kubiliūtė, SĮ „Vilniaus planas“ komunikacijos specialistė.

Projekto įgyvendinimo darbai jau įsibėgėja ir kelių mėnesių laikotarpyje miestiečiai turėtų pamatyti besikeičiantį dešinės krantinės tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų vaizdą.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
42 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Eugenijus
Eugenijus
11 mėnesius

Labai gaila, tačiau naujai iškloti šaligatviai Žvejų gatvėje jau turi nemažai defektų, daugelis plytelių jau suskilinėjusios ir sutrupėjusios. Man labai įdou, kaip vyksta darbų pridavimas, kaip medžiagos atitinka standartus ir kokybės reikalavimus, kuomet dar net nepradėjus normaliai naudotis jau brokas lenda…. Vieta kur labai gerai matosi visas brokas yra leidžiantis nuo Žvejų gatvės (po vamzdžiu) nusileidimu link pesčiūjų dalies prie pačios Neries.

mhhhhm
mhhhhm
1 metus

Viršuje dviračių tako gaila kad neatnaujins, ten jis visiškai nebeatitinka naujų stadartų. Pėsčiųjų takas irgi per siauras.

Rokas
Rokas
1 metus
Atsakinėti į  mhhhhm

Yra Vilniuje ne viena vieta kurioje šaligatviai nė neegzistuoja, jau nekalbu apie dviračių takus, o jūs kalbate apie kažkokius standartus? rajonai visiškai palikti likimo valiai. Nors gyvena tie patys mokesčių mokėtojai. Vakar buvau Pavilnį ekskursijoje, žmonės turi gražiausius namus, puikus rajonas visai šalia centro, vaikai eina gatve, nei šaligatvių, nei normalių gatvių. Kažkoks kosmosas. Viskas centre, tuos pačius šaligatvius keičia kas keli metai. Pats gyvenu Žirmūnuose. Prieš pora metų sudėta viskas nauja, šią vasarą lupo lauk ir vėl darė, na juokinga. Tai ne apie standartus reikėtų kalbėti.

Turėklai
Turėklai
1 metus

Ar neplanuojama įrengti turėklus krantinėje? Kaip nemokančiam plaukti būtų kur kas saugiau vaikščioti ten su turėklais, taip pat vaikštant su vaikais būtų daug ramiau.

Vilnietis
Vilnietis
1 metus
Atsakinėti į  Turėklai

ten gylis iki bambos brolau

Hmm
Hmm
1 metus
Atsakinėti į  Turėklai

Iki pirmo ledonešio turėklai:)

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button