Teritorijų tvarkymo bendrovė „Mano aplinka“ informuoja apie pradėtą pavasario sezoną. Į sostinės gatves jau išvažiavo įmonei priklausančios vakuuminės mašinos, iš kelkraščių surinksiančios per žiemą kelininkų ir kiemsargių išbertą smėlį. Gatvėse dirba visos kiemsargių pajėgos, nes vien „Mano aplinka“ šį įtemptą žiemos sezoną išbarstė dvigubai daugiau smėlio ir druskos mišinio nei pernai.

Kiemsargiai nuo šaligatvių smėlį šluoti pradėjo dar vasario viduryje, kai nutirpo ilgai laikęsis sniego sluoksnis. Darbuotojams įkandin jau pajudėjo ir sunkusis transportas. Remiantis ankstesnių metų praktika, „Mano aplinka“ pavasarį surenka 5-6 kartus daugiau smėlio negu jo išberia per žiemos sezoną. Taip yra, nes kelkraščiuose susikaupia ir kelininkų per žiemą bertas smėlio kiekis. Šiemet smėlio surinkimo darbus įmonė inicijavo anksčiau nei įprasta.

Praėjusiais metais įmonė surinko apie 7000 m³ smėlio, tad šiemet jo irgi turėtų būti surinkta dvigubai ar net daugiau. „Žiemą dirbome labai intensyviai – atsižvelgėme į visas rangovų pastabas ir mobilizavome visas darbuotojų bei technikos pajėgas. Smėlio ir druskos mišinio barstėme negailėdami, nes sąlygos pėstiesiems buvo itin sudėtingos. Dabar atėjo metas tą smėlį iš Vilniaus gatvių pašalinti. Tai darysime ne mažiau intensyviai“, – sakė „Mano aplinkos“ Teritorijų valymo padalinio vadovė Diana Lubė.

Smėlis pavasarį tampa nemaloniu reiškiniu – jį batais nešame į namus, gatvėse kyla smėlio audros. Anot D. Lubės šluojant likusį smėlį gelbsti motorinė technika. Visgi didelę dalį darbų kiemsargiams tenka atlikti rankiniu būdu. Tam naudojamos šluotos, šepečiai ir kastuvai. Be jų neįmanoma surinkti smėlio nuo laiptų, aplink stoteles ir kitas nelygaus grindinio teritorijas. „Kad dirbtume kaip galima optimaliau, pirmiausia šaligatvį nuvalo raideris arba mažesnė motošluota. Tuomet rankiniu būdu atkarpą dar kartą nušluoja kiemsargiai, o iš kelkraščių smėlį surenka specialus transportas – smėlį siurbiančios vakuuminės mašinos“, – aiškino „Mano aplinkos“ atstovė.

Šį sezoną dirbs keturios „Mano aplinkos“ vakuuminės mašinos. Sezono pradžioje jos į gatves važiuos visą parą, kad tik darbus pavyktų baigti anksčiau. „Mano aplinka“ atkreipia dėmesį, kad specialus automobilis smėlį iš kelkraščių švariai surenka po 4-5 važiavimų, todėl darbai užtruks.

Smėlis iš prižiūrimų teritorijų turi būti pašalintas iki pavasario pabaigos. Teritorijų valytojai tikisi, kad oro sąlygos darbams bus palankios.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist