Miestas

Keturių Vilniaus rajonų gyventojai renkasi vietas dviračių saugykloms

Dviračių ir paspirtukų neturintiems kur palikti sostinės gyventojams Lazdynuose, Fabijoniškėse, Viršuliškėse ir Žirmūnuose bus įrengta 18 saugyklų. Pirmojo etapo metu vilniečiai naujo dizaino saugykloms pasiūlė daugiau kaip 200 vietų, balsavimui atrinkta beveik 40. 

Iki rugpjūčio 16 d. antrajame etape gyventojai, deklaravusieji gyvenamąją vietą šiose keturiose seniūnijose, kviečiami balsuoti už jiems tinkamiausią vietą dviračių ir paspirtukų laikymui šalia savo namų. Kiekvienoje seniūnijoje rinktis bus galima iš trijų skirtingų vietų. 

Automatiškai rakinamose ir visą parą prieinamose saugyklose gyventojai, nepriklausomai nuo metų laiko, galės saugoti iki 16 dviračių ir 2 paspirtukų. Stumdomi vartai bus atidaromi ir uždaromi vienu „Vilniečio kortelės“ prisilietimu, dviračiai ar paspirtukai saugyklų viduje bus rakinami nuosava spyna. Saugyklose bus elektra, todėl turintieji elektrinius paspirtukus ar dviračius čia juos galės ir pasikrauti. Šalia saugojimo stotelių bus įrengtos kameros, kad turtas būtų apsaugotas nuo ilgapirščių.

 

„Dviračiai yra sparčiausiai auganti transporto rūšis sostinėje. Dviračių kultūrai toliau stiprėti reikia ne tik takų tinklo, bet ir patogesnių galimybių dviračius ar paspirtukus laikyti šalia namų. Todėl startuojame su dviračių saugyklų  projektu, teliko išrinkti tinkamiausias saugykloms vietas“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Siekiant, kad siūloma vieta atitiktų kriterijus ir būtų perduota balsavimui, kai kurie pirmajame etape gyventojų pasiūlyti adresai pakoreguoti (kelių šimtų metrų spinduliu).

Iš saugykloms pasiūlytų beveik 250 galimų vietų pagal nustatytus kriterijus atrinktos 38. Pagrindinė siūlomos vietos atmetimo priežastis – jau suformuotas žemės sklypas. Atrenkant vietas rūpintasi, kad jos būtų pasiekiamos kuo didesniam gyventojų ratui, vertinta galimybė pajungti elektrą, patekti į saugyklą iš pėsčiųjų ar dviračių tako. Taip pat saugyklos turės būti neintensyvaus eismo gatvėse ar kiemuose, neturės trukdyti automobilių vairuotojų matomumui ir neatsiras vietose, kur jau suplanuotas želdinimas.

 

Siekiant, kad siūloma vieta atitiktų kriterijus ir būtų perduota balsavimui, kai kurie pirmajame etape gyventojų pasiūlyti adresai pakoreguoti (kelių šimtų metrų spinduliu).

18 saugyklų bus įrengtos Fabijoniškėse, Lazdynuose, Viršuliškėse ir Žirmūnuose. Šių seniūnijų gyventojai pirmieji panoro tokių saugyklų teikdami idėjas projektui „Dalyvauk! Vilnius”. Saugyklų įgyvendinimo projektą tikimasi pradėti šiemet ir baigti kitais metais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button