Miestas

Kelią nuo sostinės oro uosto iki centro keis inovatyvūs meno sprendimai

Sostinė kviečia kurti – paskelbė inovacijų Vilniaus miestui konkursą turintiems unikalių idėjų – kaip inovatyviai keisti miesto erdves, kurios  pirmiausiai pasitinka atvykusius į Vilnių svečius, kaip išspręsti vieną ar kitą iššūkį, su kuriuo susiduria sostinė, kaip sustiprinti tarptautinį miesto konkurencingumą, gauti grįžtamąjį ryšį apie savivaldybės įstaigų teikiamas paslaugas vilniečiams. Konkurso dalyviai siūlys ne tik naujovę, bet ir problemos sprendimo būdą. 

Keletas itin svarbių siūlomų temų – pirmojo gero įspūdžio formavimas apie Vilnių, vykstant nuo oro uosto iki miesto centro, ir grįžtamasis ryšys apie teikiamas paslaugas savivaldybės įmonėse. Bet galima pasiūlyti ir savitą temą. 

„Istorinis, žalias ir inovatyvus Vilnius gali būti dar gyvesnis, įdomesnis ir svetingesnis, todėl sostinei reikia kūrybingų ir netikėtų unikalių sprendimų. Turime daug talentingų ir drąsių kūrėjų, manau jų idėjas ir pasiūlytus sprendimus išvysime mieste dar šiemet. “ – sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

 

Dar niekur neskelbtus inovatyvius pasiūlymus vienai iš skelbiamų konkurso temų kūrėjai kviečiami pateikti iki rugpjūčio 23 dienos. Kiekvienam atrinktam projektui bus skiriama iki 50 tūkst. eurų. Konkurso fonde – 200 tūkst. eurų.

Komisija vertins pasiūlymų originalumą, aktualumą ir reikšmę Vilniaus miestui. Šiame konkurse itin svarbūs – išskirtinumas, įgyvendinimo terminai, projekto dalyvių skaičius, veiklos tęstinumas ir kt. Projektų vertins 5 skirtingų sričių ekspertai ir 2 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai.

Tikimasi, kad konkurso laimėtojai dar iki šių metų pabaigos realizuos savo idėją Vilniuje, ar įdiegs veikiantį pasiūlytos inovacijos prototipą. 

 

Projektai bus priimami patogiai – elektroniniu būdu, per savivaldybės elektroninių paslaugų valdymo sistemą www.vilnius.lt. 

Daugiau apie konkursą: https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/inovaciju-vilniaus-miestui-skatinimo-projekto-remimo-konkursas 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button