Trečiadienį, Katedros aikštėje, vyko iškilminga karių rikiuotė ir paradas, skirtas Kariuomenės dienai paminėti.

„Minime garbingą istoriją institucijos, kuri štai jau 104 metus auga ir stiprėja kartu su mūsų valstybe“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad šiandien, prisimenant tuos, kurie su ginklu rankose gynė Lietuvos laisvę, tuos, kurie dėl jos paaukojo savo gyvybę, Lietuvos kariuomenė prieš mūsų akis vėl iškyla kaip nepakeičiamas valstybės skydas.

Pasak šalies vadovo, praėjo tie laikai, kai dar tik nujautėme Lietuvai ir kitoms regiono valstybėms gresiantį pavojų. Praėjusį vasarį ši grėsmė įgavo visiškai kitokį – realų ir apčiuopiamą – pavidalą.

„Tuo metu, kai nuožmus priešas puola ir niokoja Ukrainą, turime aiškiai suprasti, kad ir mūsų valstybė yra Rusijos imperinių ambicijų taikinyje. Turime daryti viską, kad mūsų protėvių palikimas – nepriklausoma, demokratinė Lietuvos valstybė – būtų apginta ir išsaugota. Tai – mūsų misija ir mūsų likimas“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybė vis daugiau investuoja į savo ginkluotųjų pajėgų pajėgumą kovoti šiuolaikinį karą, užtikrina tinkamą Lietuvos kario aprūpinimą ir apmokymą, skiria daug dėmesio kolektyvinei gynybai mūsų regione, kuria reikiamą infrastruktūrą ir siekia Aljanso pajėgų nuolatinio dislokavimo.

„Lietuvos kariuomenė jau ne kartą įrodė gebėjimą kartu su NATO sąjungininkais veikti petys į petį, vykdyti bendras karines pratybas, tarptautines operacijas bei misijas. Mūsų karių profesionalumu galėjome įsitikinti ir valstybės ekstremalių situacijų bei krizių metu“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad kitų metų liepą Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas taps dar vienu žingsniu, stiprinant viso regiono saugumą bei kolektyvinę gynybą.

Po iškilmingos rikiuotės ir parado Gedimino prospektu, Katedros aikštėje – atidaryta paroda, skirta paminėti Jungtinių Valstijų prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) vizito Lietuvoje ir kvietimo įstoti į NATO 20-osioms metinėms.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.