Miestas

Karščių metu miestiečius vėl vėsins vandens dulksna

Šalyje jau kurį laiką fiksuojant itin karštus orus, Vilniaus miesto savivaldybė, drauge su bendrove „Vilniaus vandenys“, atsigaivinti sostinės gyventojus ir svečius kviečia Rotušės aikštėje. Čia įrengta miestiečių pamėgta vandens dulksnos sistema.

„Stengiamės miesto gyvenimą ir per rekordinius karščius padaryti kuo komfortiškesnį, tad natūraliai ieškome vėsinimo sprendimų. Pernai dulksnos sistema pasiteisino su kaupu – ja naudojosi ir šeimos su mažais vaikais, neturinčios galimybės atsigaivinti prie vandens telkinių, ir praeiviai, skubantys į darbus, ir sostinę lankantys turistai, tad šiais metais jau buvome pasiruošę skubiai pastatyti įrenginius ir taip bent iš dalies saugoti vilniečius nuo perkaitimo“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Rotušės aikštėje įrengta vandens dulksna sostinės gyventojus ir svečius vėsina dienos metu, nuo 9 iki 22 valandos. Penktadienį vakare nuo 20 val. dulksnos sistema bus laikinai perkelta į Vingio parką, o šeštadienį vakare ja naudotis ir vėl bus galima Vilniaus Rotušės aikštėje.

 

Mobilios vandens dulksnos sistemos veikimas yra sujungtas su centralizuotais vandentiekio tinklais, todėl šis vanduo yra saugus ir sveikas naudoti.

Vandens dulksna nėra vienintelis Vilniuje taikomas aplinkai draugiškas sprendimas, kuriuo naudodamiesi vilniečiai ir miesto svečiai gali atsigaivinti. Mieste šiuo metu taip pat veikia 24 stacionarios ir mobilios vandens gertuvės,  didžiausia jų dalis – miesto centrinėje dalyje, kita – šalia sostinės sporto aikštynų.

 „Kiekvienais metais vandens gertuvių tinklas Vilniuje yra plečiamas, dar šiais metais kartu su Vilniaus miesto savivaldybe taip pat esame suplanavę vandens gertuvių skaičių padidinti bent 7 naujomis stacionariomis ir mobiliomis vandens gertuvėmis. Vilniečiai vandens gertuves yra tikrai pamėgę, tai rodo ir gertuvėse įrengtų nuotolinių vandens suvartojimo skaitiklių duomenys“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

 

Iki šiol iš Vilniuje įrengtų gertuvių jau išgerta daugiau kaip 2 mln. litrų vandens, tokiu būdu buvo atsisakyta daugiau nei 4 mln. vandens butelių ir daugiau nei 102 t plastiko.

Šią savaitę „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe pradėjo nacionalinę iniciatyvą „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis!”. Šios iniciatyvos metu visos šalies gyventojai skatinami tausoti gamtą, atsisakyti vandens plastikiniuose buteliuose ir rinktis gerti vandenį iš čiaupo. Prie iniciatyvos jau prisijungė kitos didžiausios Lietuvos vandentvarkos įmonės, savivaldybės bei verslai, kurie įsipareigojo savo klientams akcijos metu siūlyti atsigaivinti vandeniu iš čiaupo nemokamai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Au au

O gal vis gi gatves plaukite ir laistykite vietoje šitos “dulksnos”? Čia hipsteriškas pasipuikavimas, o ne problemos sprendimas. Kaip ir elektromobilių įkrovimo stotelės, tai būtų sprendimas, jei atsirastų kiekviename kieme, o ne tik Rotušės a.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button