Vilniuje už 3 mln. eurų rekonstruota ugniagesių gelbėtojų stotis, antradienį pranešė Turto bankas.

R. Jankausko gatvėje įsikūrusios Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos patalpos rekonstruotos už lėšas, gautas parduodant valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingą turtą.

„Pareigūnai ne tik bus labiau motyvuoti, turės šiuolaikiškas darbo sąlygas, bet ir visuomenė jausis saugiau – perdaryta ir atnaujinta pastato konstrukcija leidžia operatyviau reaguoti į įvykius“, – pranešime sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ankstesnis ugniagesių gelbėtojų pastatas buvo sujungtas su šalia esančiais pastatais. Rekonstrukcijos metu jis buvo atskirtas, o depas ir specialiai technikai laikyti pritaikytas garažas buvo sujungti, taip užtikrinant greitesnį reagavimą į iškvietimus.

Modernizacijos metu buvo įrengti nauji apšiltinti pastatų fasadai, langai, durys, garažo stogas ir vartai.

Pertvarkos leido pasiekti pastato B energinio efektyvumo klasę. Statinių viduje patalpos perplanuotos, pritaikant jas ugniagesiams, atliktas vidaus remontas – depe pastatytas antras aukštas, kuriame įrengtos tarnybinės ir poilsio patalpos.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-ojoje komandoje dirba 70 darbuotojų: 65 pareigūnai, budintys pamainomis, ir penki administracijos darbuotojai bei aptarnaujantis personalas.

Projekto metu buvo sutvarkyta ir infrastruktūra bei priešgaisrinio depo aplinka. Ugniagesiai gelbėtojai nuo šiol turi galimybę savo parengtį stiprinti trijose lauko mokomosiose aikštelėse, viena jų skirta sportinei veiklai.

Automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 54 vietos. Sutvarkytas sklypas yra apjuostas tvora.

Rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, techninę priežiūrą vykdė MB LEO.V, projektuotojai – „Šiltas Namas“.

Visą laiką kol vyko rekonstrukcija Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-oji komanda tęsė darbą. Teritorijoje buvo įrengta laikina palapinė, kurioje buvo laikoma ugniagesių technika.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.