Miestas

Kandidatas į kultūros ministrus: Lukiškių aikštė tapo lyg banano žieve, ant kurios visi paslydo

Kandidatas į kultūros ministrus Simonas Kairys teigia nesuprantąs, kodėl karantino metu visos be išimties kultūros įstaigos yra uždarytos. Liberalų sąjūdžio atstovas atkreipia dėmesį, kad koronaviruso pandemijos židiniais tapo tikrai ne meno galerijos ar muziejai.

„Man tikrai nesuprantama, ar būtinai visos galerijos, muziejai turi būti privalomai uždaryti. Mano galva, jie kuo puikiausiai pagal visus reikalavimus ir ribojimus galėtų vykdyti veiklas. Būtų daug mažiau pavojaus nei kokiame prekybos centre“, – Eltai sakė jis.

Anot jo, atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas, kai kurios kultūros įstaigos galėtų tęsti darbus koronaviruso metu.

 

„Negalima ir pačių žmonių varyti į padėtį, kuomet jie jaustųsi nebereikalingi, pirmai bėdai ištikus. Pasigedau jautresnio požiūrio į situaciją. Mes puikiai matome statistiką, kur yra koronaviruso židiniai ir kur didžiausios rizikos, tai tikrai nėra muziejai ir galerijos ar panašios įstaigos. Jos su tam tikrais apribojimais tikrai galėtų veikti. Manau, sunkiais momentais kultūros misija ir yra, kad žmogus galėtų patirti dalykus, kuriuos suteikia menas“, – sakė S. Kairys.

Kandidatas į kultūros ministrus taip pat mato problemas dėl kultūros darbuotojų atlyginimo.

„Buvau patekęs į tokią situaciją, kuomet pats savo parašą dėjau po memorandumu tarp Kultūros ministerijos ir visų savivaldybių atstovų, kuomet dvejus metus iš eilės buvo įsipareigota kelti atlyginimus kultūros sektoriaus darbuotojams. Reikėtų analizės, koks tai buvo efektas ir kaip tai atsispindėjo realybėje. Faktas, kad šie žmonės vis tiek liko tarp mažiausiai uždirbančių asmenų iš visų sektorių. Pasiūlyti dabar greitą sprendimą būtų sunku, tuo labiau ekonominė situacija dabar taip pat nėra aiški. Šis klausimas yra ankstyvas, bet jis, be abejonės, yra labai svarbus“ , – sakė jis.

 

Paklaustas, kaip Lietuvoje reikėtų spręsti istorinės atminties klausimus, S. Kairys teigė, kad, pirmiausia, turi būti atvira diskusija tarp suinteresuotų grupių, o ne vienasmeniai politiniai sprendimai.

„Aš manau, yra dvilypė problema. Aš galiu kol kas pateikti tik savo asmeninę nuomonę. Manau, kad kartais šios temos yra dirbtinai išpūstos. Dėl Lukiškių aikštės aš tikrai nemanau, kad Seimui reikėtų priiminėti specialius įstatymus, nes savivaldos mes taip negalime paminti. Yra svarbu, kad, priimant vienokį ar kitokį sprendimą, visi demokratiniai instrumentai ir procedūros turi būti vieši, atviri. Kad nebūtų priiminėjami vienasmeniai sprendimai. Svarbu ir politikams turėti šiek tiek išminties, kad nevirstų tai banano žieve, ant kurios paslystama ir prikuriama dar daugiau problemų“, – teigė jis.

S. Kairys teigia nebijantis imtis atsakomybės Kultūros ministerijoje. Anot jo, jam šio sektoriaus problemos puikiai pažįstamos.

„Nebūčiau politikoje, jei nebūčiau pasiryžęs. Aš neinu į kažkokią nepažįstamą sferą, turiu tikrai joje patirties. Nors patirtis daugiau buvo Kaune, bet niekada tai nebuvo užbrėžta vien Kauno ribomis. Tai šioje vietoje baimės tikrai neturiu. Šioje vietoje svarbus pagarbus, demokratiškas, atviras diskusijos moderavimas tarp kultūros lauko“, – teigė jis.

Kandidatas į kultūros ministrus su prezidentu Gitanu Nausėda susitiks ketvirtadienį.

Paulina Levickytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
SMETONA ANT LIBERALU ZIEVES
SMETONA ANT LIBERALU ZIEVES
3 mėnesius
  • NIEKO ….KAI KAUPIASI,KAUPAISI…KAIP PAS BELORUSUS BET LIETUVIAI TAPKIU NENUSIAUS PRIES MENTUS O PRIES VAMZDI IR IDIOTUS TUO LABIAU…GERIAUSIA KAS BUS GAVO MINISTRO GYVENIME —GAUSI IN SNUKI DURIKAS….ATSIBUSI IR EISI NAMOLIO….
Back to top button