Gruodžio 14 d., 18.00 val. Vilniaus miesto savivaldybėje vyks IV-oji konsultacija su visuomene dėl UNESCO pasaulio paveldo vertybės, Vilniaus istorinio centro, valdymo plano.  

Šis dokumentas taps strategine priemone, apibrėžiančia,  ką ir kaip saugome Vilniaus istoriniame centre.

Po pristatymo visuomenei, valdymo plano projektas bus tobulinamas atsižvelgiant į gautas pastabas ir siunčiamas UNESCO Pasaulio paveldo centro peržiūrai. Visi norintys detaliau susipažinti su dokumento rengimo aktualijomis, kviečiami dalyvauti ir registruotis: https://forms.office.com/e/7prjvG0FQT

Valdymo plane išskirtinis dėmesys atsparumui, apsaugai, bendruomenėms ir gyvybingumui

Vilniaus istorinio centro valdymo planas rengiamas nuo 2023 m. gegužės mėnesio. Plano rengėjai – Vilniaus miesto savivaldybė bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Kaip teigia projekto koordinatorė, paveldo apsaugos specialistė Rugilė Balkaitė Puodžiūnienė: „Valdymo planą rengė kviestinių ekspertų grupė, kurių kiekvienas yra savo srities profesionalas. Rengiant planą taip pat pasitelkta ir užsienio ekspertų patirtis bei  sulaukta vertingų pasiūlymų iš visuomenės, įvairių institucijų. Procesas išties sudėtingas, ir kartu jis sudarė sąlygas pirmą kartą per 30 metų kompleksiškai pažvelgti į įvairius, su Vertybės apsauga ir jos puoselėjimu, susijusius procesus bei pasiūlyti galimus sprendimo būdus.“

Pagrindinės rengiamo dokumento dalys yra  esamos situacijos analizė ir veiksmų plano projektas. Pastarąjį sudaro keturi sluoksniai, remiantis 2015 m. UNESCO patvirtinta Tvaraus vystymosi perspektyvos integravimo į Pasaulio paveldo konvencijos procesus politikos, 2011 m. UNESCO Rekomendacijos dėl Istorinio urbanistinio kraštovaizdžio nuostatomis, konceptualia Stokholmo universiteto Stokholmo atsparumo centro darnaus vystymosi tikslų vizualine sąveika „SDG Wedding Cake“ rekomendacija ir kt.:

  1. Atsparumas; 
  2. Apsauga ir subalansuotas vystymas; 
  3. Bendruomenės; 
  4. Gyvybingumas. 

Kiekvienam iš šių sluoksnių formuojami atskiri tikslai, kurių įgyvendinimui veiksmų plane numatomos trumpos ir ilgos trukmės priemonės. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist